Konkurs “Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”

Jak co roku biblioteka szkolna SP wzięła udział w konkursu pt.: „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”, którego organizatorem były: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu oraz biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu.

Konkurs odbył się 14 listopada br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lublińcu.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na wartość dziedzictwa kulturowego własnego regionu. Jego adresatami byli uczniowie V klas szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Zadaniem uczestników było zilustrowanie dowolnej baśni, legendy lub podania związanych z Górnym Śląskiem.
W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący 8 szkół: Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie, Publiczną Szkołę Podstawową im. Karola Miarki w Kochanowicach, Szkołę Podstawową Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu, Szkołę Podstawową Nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu, Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Pawonkowie, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Koszęcinie, Szkołę Podstawową im. Wandy Kawy i Bronisława Kawy w Kośmidrach, Szkołę Podstawową im. J. Ligonia w Strzebiniu. Zebrano 35 prac plastycznych.
Jury, z uwagi na bardzo wyrównany poziom artystyczny prac biorących udział w konkursie, przyznało:
I miejsce:
Karolina Kąpala – Zespół Szkół w Kochanowicach – Szkoła Podstawowa („Legenda o kapliczkach św. Jana Nempmucena i św. Floriana w Kochanowicach”).
Kinga Myrcik – Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu („Legenda o Kościele św. Trójcy w Koszęcinie”).
Weronika Myrcik – Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu („Legenda o Kościele św. Trójcy w Koszęcinie”).
Martyna Pandzioch – Zespół Placówek Oświatowych w Boronowie („Legenda o Skarbku”).
Daria Wrzyciel – Zespół Szkół w Kochanowicach – Szkoła Podstawowa („Legenda o kaplicach św. Jana Nempmucena i św. Floriana w Kochanowicach”).
Jakub Wolkownik – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie (legenda: „Tajemnica raka budowniczego”).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności naszemu uczniowi Jakubowi Wolkownikowi !!!

Zdjęcia dostępne na:

.