KOLOROWY TYDZIEŃ

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie

w dniach od 25.11 do  29.11.2013 r. zorganizują się pod hasłem:

Kolorowy Tydzień Aktywności Fizycznej.

Każdego dnia pracownicy szkoły wraz z uczniami akcentować będą odpowiednim kolorem włączonym do stroju swoją akceptację podejmowanych działań profilaktycznych planowanych na poszczególne dni.

W poniedziałek rozpoczniemy dniem pt. ,,Wyginam swoje ciało” i będziemy prezentować się w kolorze pomarańczowym.

W tym dniu uczniowie i nauczyciele będą mieli możliwość poćwiczyć podczas przerw przy muzyce (ćwiczenia poprowadzą dziewczynki, którym wsparcia udzieliła p. M. Schiewe).

Godz. 10.30 – klasy IV – VI – ćwiczenia na górnym korytarzu

Godz. 11.30 – klasy I – III – ćwiczenia na środkowym korytarzu.

Na początku 5 lekcji, odbędzie się krótki apel wprowadzający do Kolorowego Tygodnia – wręczenie Koniczynki i krótka prelekcja p.  M. Klamy nt. ,,Dlaczego warto aktywnie spędzać czas”.

We wtorek będzie obowiązywał kolor żółty, a spędzimy go pod hasłem ,,Ruszam się z komputerem”.

O godz. 10.30 i 11.30 na górnym korytarzu uczniowie klas IV – VI będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach odwzorowując ruchy przedstawione na ekranie komputerowym.

Klasy I – III będą brały udział w tych samych ćwiczeniach, w ramach gimnastyki śródlekcyjnej, w sali nr 3 od godziny 10.00 do 12.15. Wg harmonogramu ustalonego indywidualnie z wychowawcami. Koordynatorem ćwiczeń jest p. A. Franke.

W środę będziemy prezentować się w kolorze zielonym. Będzie to ,,Dzień nauki i zabaw w plenerze”.

W tym dniu każda klasa powinna spędzić przynajmniej jedne zajęcia na świeżym powietrzu.  Wychowawcy klas I – III mogą samodzielnie zadecydować o czasie wyjścia z uczniami na spacer. Natomiast wychowawcy klas IV – VI proszeni są o ustalenie z nauczycielami uczącymi klasę w tym dniu, który nauczyciel będzie mógł zapewnić klasie zajęcia w plenerze.

Prosimy wychowawców o podanie uczniom dzień wcześniej, aby zabrali do szkoły ubiór dostosowany do pogody.

W czwartek obowiązywał będzie kolor niebieski. Hasło dnia brzmieć będzie „Football Day”.

W tym dniu o godzinie 10.45 odbędzie się mecz rodzice z dziećmi na nauczycieli z uczniami. Chętnych do gry uczniów wraz z rodzicem prosimy o zgłaszanie do p. M. Klamy. Zachęcamy do wspólnej zabawy.

W piątek kolorem czerwonym  podsumujemy działania Kolorowego Tygodnia. Dzień ten będzie pod nazwą „Gimnastyka dla córki i mamy”.

W tym dniu rodzice, uczniowie i nauczyciele będą mogli skorzystać z zajęć SALSY, ZUMBY, STEPU I AEROBIKU. Chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez:

1. p. Joanna Mokwa – SALSA – godz. 9.00 – 9.30

2. p. Joanna Gryboś – STEP – godz. 12.30 – 13.00

2. p. Sandra Wiendlocha – ZUMBA – godz. 13.15 – 13.45

4. p. Anna Golaś – AEROBIK – godz. 14.00 – 14.30.

Zajęcia odbędą się na sali gimnastycznej – obowiązuje obuwie sportowe.

W czwartek i piątek podczas zaplanowanych zajęć, będzie można poczęstować się zdrowymi przekąskami zebranymi przez uczniów w najbliższym tygodniu.

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy!!!!!!