Święto Patrona 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II “Tu w tym mieście Wadowicach wszystko się zaczęło …”

18 maja 2020 roku mija dokładnie 100 lat gdy w Wadowicach w kamienicy przy ulicy Kościelnej 7 przyszedł na świat jeden z największych Polaków – Jan Paweł II.

Miasto Wadowice było Karolowi Wojtyle zawsze bliskie i często je wspominał. Jako papież odwiedził je trzykrotnie. Podczas ostatniej wizyty w 1999 roku powiedział: “Miasto mojego dzieciństwa, dom rodzinny, kościół chrztu świętego. Pragnę wejść w te gościnne progi, na nowo ukłonić się rodzinnej ziemi i jej mieszkańcom”.

Aby upamiętnić ten szczególny dzień w naszej szkole zostały złożone kwiaty przed tablicą pamiątkową oraz delegacja uczniów z pocztem sztandarowym pod opieką nauczycieli uczestniczyła w liturgii mszy świętej, która została odprawiona w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie z okazji 100-nej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Dziękując Bogu za życie i świętość patrona uczniowie polecili Jego wstawiennictwu i opiece całą społeczność szkolną.

Na zakończenie mszy w hołdzie wdzięczności odśpiewana została “Barka” – jedna z ulubionych pieśni papieża.

Jan Paweł II wspomina, że to właśnie ona wyprowadziła go z ojczyzny i towarzyszyła mu na pamiętnym konklawe.