Zdalne nauczanie od 26.10.2020 do 08.11.2020 r.

Szanowni  Państwo, drodzy Uczniowie !

Informujemy, że zgodnie z informacją przekazaną dziś przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego od poniedziałku 26 października do 8 listopada klasy 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie będzie ono zorganizowane wg. poniższych zasad:

ZASADY  PRACY  KLAS IV- VIII  W OKRESIE   NAUCZANIA  ZDALNEGO

1. Ocenianie postępów ucznia odbywa się zgodnie z przyjętymi  w szkole zasadami statutowymi.

2. O postępach ucznia rodzic jest informowany za pomocą dziennika elektronicznego.

3. W pracy zdalnej nauczyciele wykorzystują platformę CLASSROOM   ,  dziennik elektroniczny , oraz indywidualne poczty elektroniczne.

4. Udział ucznia w zajęciach online  jest potwierdzeniem jego obecności.

5. W lekcji prowadzonej online  może brać udział jedynie uczeń i rodzic/prawny opiekun. Uczniowie używają własnego imienia i nazwiska (nie posługują się pseudonimami).

6. Nagrywać i przechowywać  materiały z zajęć  na ustalonych nośnikach  mogą jedynie nauczyciele .

7. W okresie pracy szkoły w trybie zdalnym  zajęcia  prowadzone online   nauczyciel wpisuje do terminarza w dzienniku elektronicznym najpóźniej dwa dni przed planowaną lekcją  .

8. Potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach  nie prowadzonych w trybie online  jest odebranie przez ucznia materiałów i odesłanie wykonanych prac w terminie określonym przez nauczyciela.

9. Rodzic/prawny opiekun usprawiedliwia nieobecność ucznia za pośrednictwem dziennika elektronicznego w terminie określonym w statucie szkoły. Nieobecności i ich usprawiedliwienia są weryfikowane przez nauczycieli  na spotkaniach z rodzicami po okresie nauki zdalnej.

10. W okresie pracy oddziału klasy IV-VIII w trybie zdalnym zajęcia  odbywają się zgodnie z przyjętym w szkole planem i w  godzinach w nim określonych.

11.  Ustala się następujące obowiązkowe minimalne ilości lekcji prowadzonych online  :

a)zajęcia z przedmiotów , które , zgodnie z ramowymi planami nauczania realizowane są w ilości 1 lub 2 godzin tygodniowo   :

– 1 lekcja na dwa tygodnie    ,

b) zajęcia z przedmiotów , które , zgodnie z ramowymi planami nauczania realizowane są w ilości 3 godzin tygodniowo    – 1 lekcja na tydzień ,

c)zajęcia z przedmiotów , które , zgodnie z ramowymi planami nauczania realizowane są w ilości 4 lub 5 godzin tygodniowo   – 2 lekcje na tydzień.

12. W okresie objęcia ucznia trybem zdalnym zajęcia z logopedą  prowadzone są online  zgodnie z przyjętym w szkole planem lekcji i w godzinach w nim określonych. Ewentualne zmiany mogą być wprowadzone na prośbę rodzica po akceptacji dyrektora szkoły.

13. W okresie objęcia ucznia trybem zdalnym    wsparcie udzielane  przez psychologa szkolnego , zajęcia rewalidacyjne , korekcyjno-kompensacyjne  oraz zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego  obowiązkowo realizowane są co najmniej raz na dwa tygodnie w trybie online  .O pozostałych formach wynikających ze specyfiki zajęć decyduje nauczyciel po uzyskaniu akceptacji dyrektora szkoły.

14. Zajęcia , o których mowa w punkcie 13  realizowane są zgodnie z przyjętym w szkole planem  i w godzinach w nim określonych. Zmiana terminu jest możliwa na prośbę rodzica , za zgodą dyrektora szkoły.

15. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz rozwijające kreatywność odbywają się online  zgodnie z planem i w godzinach w nim określonych.

16. Czas trwania zajęć prowadzonych online  wynosi nie mniej niż 30 min. , a nie więcej niż 60 min.

UWAGA:

Klasy I-III pracują normalnie- chodzą do szkoły.

Przypominamy, że zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami  dzieci nie mogą poruszać się  samodzielnie do i ze szkoły!