Kolorowy Tydzień 2017

Kolorowy tydzień z bezpieczeństwa w mediach społecznościowych

20 – 24.11.2017 r.

W tym wyjątkowym tygodniu każdy członek społeczności szkolnej miał na sobie przynajmniej jedną rzecz koloru, który został wyznaczony na dany dzień.

1.      Poniedziałek 20.11.2017 r. – obowiązywał kolor zielony.

Temat dnia: Ja internauta, a netykieta.

Ogłoszono konkurs pn. Ja internauta, a netykieta.

Nagrody w konkursach ufundowała Rada Rodziców.

O godzinie 16.00 w Domu Kultury odbyło się szkolenie dla Rady Pedagogicznej nt. Nowe media, a profilaktyka uzależnień.

2. Wtorek 21.11.2017 r. – obowiązywał kolor żółty.

Temat dnia: Jestem bezpieczny w sieci.

Przedstawiono prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów będących członkami Szkolnego Koła Wolontariatu. Temat prezentacji: Razem tworzymy bezpieczny Internet.

O godzinie 17.00, w szkole odbyło się szkolenie dla rodziców nt. Nowe media, a profilaktyka uzależnień.

3. Środa  22.11.2017 r. – obowiązywał kolor czerwony.

Temat dnia:Nie komentuj, nie lajkuj, nie hejtuj i nie udostępniaj.

Dzień warsztatowy zorganizowano dzięki współpracy z GOPS w Koszęcinie, Stowarzyszeniem MONTOWNIA z Lublińca oraz Radą Rodziców.

Klasy I- III uczestniczyły w fotowarsztatach – ,, Kreatywne bransoletki”– poprowadziła p. Aleksandra Szczygieł:

Klasy IV SP – w ramach lekcji informatyki, pod okiem nauczyciela, wykonały kolaż komputerowy nt. Nie komentuj, nie lajkuj, nie hejtuj, nie udostępniaj. Prace zostały wydrukowane i powieszone na gazetkach.                                                                         Zajęcia poprowadzili p. Henryk Nowakowski i p.Leszek Parys.

Klasy drugie gimnazjum uczestniczyły w warsztatach z cyperprzemocy, które poprowadziła p. Katarzyna Kudyba:

4. Czwartek 23.11.2017 r. – obowiązywał kolor niebieski.

Temat dnia: Pracuję nad sobą.

Drugi dzień warsztatowy zorganizowano dzięki współpracy z GOPS w Koszęcinie,  Stowarzyszeniem MONTOWNIA z Lublińca oraz Radą Rodziców.

Klasy V SP – w ramach lekcji przyrody, pod okiem nauczyciela, przeprowadzona została debata oksfordzka nt. Świadomie wykorzystuję zasoby internetowe aby zadbać o swoje zdrowie  i środowisko. Zajęcia poprowadziła p. Anna Ulfik.

Klasy VI i VII SP –odbyły się warsztaty z cyperprzemocy, którepoprowadziła p. Katarzyna Kudyba:

5. Piątek 24.11.2017 r. – obowiązywał kolor biały.

Temat dnia: Podsumowanie kolorowego tygodnia.

Odbył się apel podsumowujący działania całego tygodnia.

Podsumowano działania Kolorowego tygodnia w kilku słowach, następnie zostały podane wyniki konkursu “Ja internauta, a netykieta” oraz wręczone nagrody. W klasach SP zostały wręczone nagrody “Koniczynka”. Na zakończenie zaprezentowano teledysk do piosenki “Przytul hejtera”.