Pasowanie na czytelnika 2020

W dniu 5 lutego 2020 r. uczniowie klasy 1a i 1b, wraz z wychowawczyniami, panią Ewą Andrzejewską-Gabryś i panią Małgorzatą Nowakowską, wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika w bibliotece szkolnej. Uroczystość pasowania została przygotowana przez panią Karolinę Kaczmarek – bibliotekarza szkolnego.

Była Książka, zagadki, słodycze i prezenty  w postaci książek, ufundowane przez Radę Rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały próśb Książki dotyczących szacunku do książek oraz poznały zasady panujące w bibliotece szkolnej. Na uroczystość pasowania przybył również zaproszony gość: pan dyrektor Adam Małyska. Po pasowaniu uczniowie klas pierwszych mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci  i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.