Ogólnopolska akcja czytelnicza Przerwa na czytanie

W dniu 13 maja 2019 r. w naszej szkole, w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  ustanawialiśmy rekord w czytaniu książek na przerwie.  Akcja objęta była honorowym patronatem Fundacji „ABCXXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Ewy Rawy – Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Do akcji przystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły obecni w ten dzień na lekcjach (421 osób) i kilkunastu nauczycieli oraz dyrekcja. Akcja miała miejsce podczas dwóch przerw śródlekcyjnych o godzinie 9.35 i 10.30, na których wszyscy czytali swoje ulubione książki. Uczniom klas 1 stworzono Strefę czytania,w której wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu czytali bajkę Charlesa Perraulta Kot w butach.

Wszyscy aktywnie zaangażowali się w zaproponowaną akcję, choć nie brakowało również komentarzy w stylu “ale bezsens”…