Pasowanie na Czytelnika rok szkolny 2017/2018

W dniu 21 lutego 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyła się Uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Pani Karolina Kaczmarek (bibliotekarz) razem z uczennicami klasy 3b (gimnazjum) Magdaleną Fabian i Oktawią Sową, przygotowały przedstawienie dla pierwszaków. Była Królowa Książek, zagadki, słodycze i prezenty w postaci książek. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały próśb królowej  dotyczących szacunku do książek oraz poznały zasady panujące w bibliotece szkolnej. Na uroczystość pasowania przybyli również zaproszeni goście: Pan dyrektor Adam Małyska oraz Pani wicedyrektor Beata Klama. Po pasowaniu uczniowie klas pierwszych mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych przez prowadzące zadaniach.