Przepis na pierniki świąteczne – konkurs kaligrafii

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie kaligrafii „Przepis na pierniki świąteczne”. Waszym zadaniem będzie wykaligrafowanie na kartce białego papieru  piórem wiecznym lub piórem kulkowym przepisu na pierniki świąteczne. Tekst może zostać ozdobiony rysunkami wykonanymi samodzielnie. Każdy uczestnik konkursu otrzyma nagrodę w postaci punktów dodatnich, a uczniowie trzech najpiękniejszych prac otrzymają nagrodę rzeczową, którą będzie można odebrać jak wrócimy do szkoły.

Biała kartka w formacie A4 – na takim formacie musi się zmieścić cały przepis wraz z rysunkami.

Termin nadsyłania prac upływa 11 grudnia 2020 r.

Zdjęcia prac należy przesyłać na adres email podany w dzienniku elektronicznym.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy 1-3 – I kategoria

Klasy 4-6 – II kategoria

Klasy 7- 8 – III kategoria

Przy ocenie prac będzie brane pod uwagę:

–  ogólne wrażenie estetyczne,

–  czytelność, estetyka, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu,

–  poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,

–  właściwe łączenie liter,

–  równomierne położenie liter,