“Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska” – konkurs

17 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu odbył się finał międzyszkolnego konkursu pt.:”Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”, którego organizatorami były: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu oraz biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na wartość dziedzictwa kulturowego własnego regionu. Jego adresatami byli uczniowie V klas szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Zadaniem uczestników było zilustrowanie dowolnej baśni, legendy lub podania Górnego Śląska.

Łącznie zebrano 46 prac plastycznych i przestrzennych. Z uwagi na bardzo wyrównany poziom prac jury przyznało jedno I miejsce, dwa II miejsca, jedno miejsce III oraz 7 wyróżnień.

Uczennica naszej szkoły – Lena Karmańska z kl. 5b – zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!