Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych

W dniu 18 maja uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w charakterze publiczności, by móc podziwiać zmagania  konkursowe w ramach Ogólnopolskiego  Festiwalu Polskich Tańców Narodowych. 47 utalentowanych uczniów szkół baletowych z Bytomia, Łodzi i Warszawy rywalizowało w dwóch kategoriach konkursowych: polskie tańce narodowe i stylizacja polskiego folkloru. Nad całością przedsięwzięcia patronat objęli:  Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Związek Artystów Scen Polskich w Warszawie.

Niezwykle barwne stroje, ciekawa choreografia, piękne baletowe wykonanie różnych , znanych i mniej znanych, polskich tańców narodowych –to wszystko miała okazję obejrzeć i poznać młodzież z naszej małej koszęcińskiej placówki.

Dziękujemy.