INFORMACJA DLA RODZICÓW

SZANOWNI RODZICE , DRODZY UCZNIOWIE

Od dziś obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem ,przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz.U. 2020.493).Zgodnie z nim nauczanie zdalne staje się obowiązkowe. W Zespole  Szkół w Koszęcinie będzie ono organizowane według poniższych zasad.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie

1.Materiały i zadania będą przesyłane przez nauczycieli-podobnie jak do tej pory -głównie poprzez platformę classroom lub dziennik elektroniczny (inne wspierające sposoby komunikowania indywidualnie będą określać poszczególni nauczyciele).

2.Materiały będą przekazywane w godzinach 9.00 – 12.00  . Potwierdzeniem obecności będzie odesłanie rozwiązań lub inna informacja zwrotna przekazana w terminach określonych przez danego nauczyciela .

3.Uczeń gromadzi rozwiązania  ,wykonane projekty i inne prace prace w celu możliwości ich zweryfikowania po powrocie do nauczania stacjonarnego.

4.Nauczyciele będą monitorować i oceniać postępy uczniów  według możliwości i specyfiki przedmiotu. Oceny wpisywane będą do dziennika elektronicznego.

5.Konsultacje z nauczycielami – za pomocą dziennika elektronicznego ( inne formy jedynie po ustaleniu z nauczycielem).

6.Od dziś klasy VIII wracają do wszystkich obowiązkowych zajęć zgodnie z planem lekcji !

Przedszkole Pod Dębem

1.Materiały i zadania  będą codziennie przekazywane przez nauczycieli za pomocą whatsappa lub mailami (prosimy o uzupełnienie kontaktów) w godzinach 9.00 – 12.00 .

2.Prosimy o realizowanie zadań wspólnie z dziećmi .Ewentualne spostrzeżenia i uwagi proszę przekazywać bezpośrednio nauczycielowi.

3.Jeżeli zaistnieje taka potrzeba ,  z nauczycielem konsultować  można się w godzinach  12.00  –  13.00 (inne godziny –po uzgodnieniu z nauczycielem) poprzez te same komunikatory , które wymieniono w punkcie 1 .

Drodzy Rodzice !

Proszę nadzorować i wspierać swoje dzieci .Proszę o śledzenie planu lekcji , ponieważ mogą pojawiać się korekty .Proszę czytać informacje zamieszczane na naszych stronach internetowych i w panelu wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Pozdrawiamy życząc wytrwałości i zdrowia.