Śladami Marii Skłodowskiej-Curie

Dzięki staraniom wójta gminy Koszęcin, pana Zbigniewa Seniówa, uczniowie kl. III Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu pt. “Śladami Marii Skłodowskiej – Curie” w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego, która odbyła się 19 maja 2017r. w Domu Kultury w Koszęcinie.

Szczególną atrakcją było spotkanie z odtwórczynią głównej roli panią Elisabeth Duda i reżyserem filmu. Uczniowie zadawali twórcom pytania związane z realizacją filmu. Dowiedzieli się na przykład, że aktorzy, odtwarzający główne role, jeździli w filmie na oryginalnych XIX-wiecznymi rowerach. Spotkaniu towarzyszyła bardzo serdeczna atmosfera. Na zakończenie młodzież otrzymała zdjęcia z autografami i słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy panu Zbigniewowi Seniówowi za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.