Kolorowy Tydzień 2016

Kolorowy Tydzień z Czytaniem – harmonogram

Pamiętajmy, że w tym tygodniu każdy członek społeczności szkolnej powinien mieć na sobie przynajmniej jedną rzecz tego koloru, który został wyznaczony na dany dzień.

poniedziałek 21.11.2016 r. – obowiązuje kolor żółty.

Warsztaty plastyczno – czytelnicze (czytanie interaktywne). Zajęcia zostaną zrealizowane przez Stowarzyszenie MONTOWNIA z Lublińca.

7.55 – 8.40 – klasy 5a i 5b, sala 11 (klasa 5a chłopcy przychodzą w tym dniu wcześniej do szkoły – na 7.55) – poprowadzi p. Anna Mazur

8.50 – 9.35 – klasy 6a i 6b, sala 11 (klasa 6b dziewczyny przychodzą w tym dniu wcześniej do szkoły – na 8.50) – poprowadzi p. Anna Mazur

12.40 – 13.25 – klasy 1b i 2a, sala 5 – poprowadzi p. Anna Trzepizur

13.40 – 14.25 – klasy 2c i 2d, sala 6 – poprowadzi p. Anna Trzepizur

wtorek 22.11.2016 r. – obowiązuje kolor pomarańczowy.

12.40 – 13.25 – klasy 4a i 4b, sala 4 – poprowadzi p. Anna Trzepizur

13.40 – 14.25 – klasy 1a i 2b, sala 5 – poprowadzi p. Anna Trzepizur

14.30 – 15.15 – klasy 3a i 3 b, sala 6 – poprowadzi p. Anna Trzepizur

środa  23.11.2016 r. – obowiązuje kolor zielony.

Starsi czytają młodszym.

Odczytane zostaną Baśnie Andersena.

Grafik:

1 godzina lekcyjna – 1a, 2d, 3a (czytają dziewczynki z klasy 5a)

5 godzina lekcyjna – 1b, 2a, 2b, 2c, 3b (czytają uczniowie z klasy 5b)

Dla klas I odczytana będzie baśń „Brzydkie kaczątko”

Dla klas II odczytana będzie baśń „ Calineczka”

Dla klas III odczytana będzie baśń „Latający kufer”

czwartek 24.11.2016 r. – obowiązuje kolor czerwony

Uczniowie klas I-III na wybranej przez wychowawcę godzinie lekcyjnej wykonają prace plastyczne na temat baśni, którą usłyszeli w poniedziałek – gotowe prace składają wychowawcy klas w tym samym dniu w bibliotece szkolnej.  Prace zostaną  ocenione w konkursie międzyklasowym, który podsumowany zostanie w piątek 25 listopada.

Uczniowie z klas IV-VI wysłuchają baśni odczytanych przez osoby dorosłe (nauczycieli ). Grafik:

Klasa 4a i 4b na 4 godzinie lekcyjnej (w sali nr 4). Pani Kaczmarek

Klasa 5 a i 5b na 3 godzinie lekcyjnej (w bibliotece SP). Pani Mazur

Klasa 6a i 6b na 6 godzinie lekcyjnej (w bibliotece SP). Pani Maroń

Dla klas IV odczytana będzie baśń ,,Polny kwiatek”.

Dla klas V odczytana będzie baśń „Anna Lizbet”.

Dla klas VI odczytana będzie baśń „Dziewczynka która podeptała chleb”.

Bezpośrednio po odczytaniu baśni w w/w grupach, odbędzie się konkurs wiedzy z treści odczytanej baśni -wszyscy uczniowie otrzymają do wypełnienia test. Wyniki konkursu międzyklasowego zostaną przedstawione w piątek 25 listopada.

piątek 25.11.2016 r. – obowiązuje kolor niebieski

Uczniowie klas I-VI mogą wziąć udział w pokazie i konkursie na najlepsze przebranie za postać z bajki lub baśni (postać z literatury). Przychodzą w przebraniu już na swoje lekcje.

Na 5 godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbędzie się podsumowanie Kolorowego Tygodnia  –        rozstrzygnięte zostaną konkursy i wręczone zostaną nagrody.

Odbędzie się uroczyste pasowanie klas I na czytelnika. Uczniowie zobaczą inscenizację przygotowaną przez bibliotekę szkolną (Pani Mazur).

Kolorowy Tydzień został zakończony.

Zwycięzcom konkursów gratulujemy !