Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 9 kwietnia 2015 roku odbył się IV Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego, którego organizatorem jest, jak co roku, nasza Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie. Do tegorocznej edycji przystąpiło 26 uczniów, z 5 szkół, z Rusinowic, Sadowa, Strzebinia, Boronowa i Koszęcina. Uczniowie rozwiązywali zadania w trzech grupach wiekowych.

Tegoroczny poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Wynik uczniów zajmujących miejsca na podium różnił się czasem jednym lub nawet połową punktu.

W poszczególnych kategoriach zdobyto następujące miejsca:

klasy VI

1. Paulina Szendera – SP w Koszęcinie

2. Julia Kupiak – SP w Koszęcinie

3. Paulina Kędzia – SP w Boronowie

klasy V

1. Alicja Kazik – SP w Koszęcinie

2. Bartłomiej Berenda – SP w Sadowie

3. Wiktoria Hucz – SP w Boronowie

klasy IV

1. Alicja Adamczyk – SP w Koszęcinie

2. Emilia Sojka – SP w Boronowie

3. Martyna Roter – SP w Rusinowicach

Jak co roku nagrody  w konkursie ufundowali: Wójt Gminy Koszęcin pan Grzegorz Ziaja oraz wydawnictwo Oxford University Press. Natomiast poczęstunek dla uczestników oraz finansowe wsparcie organizacji konkursu ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie. Konkurs odbył się w pomieszczeniach Domu Kultury w Koszęcinie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i uczestników konkursu.

Mamy nadzieję, że w podobnym gronie spotkamy się już za rok w V edycji konkursu 🙂

Organizatorki

Katarzyna Szymków i Halina Mzyk