Zielona Pracownia

16 grudnia 2016 roku Pan Wójt Zbigniew Seniów, nauczyciele Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II Leszek Parys i Anna Ulfik, oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej  zostali zaproszeni na galę wręczenia nagrod w konkursach zorganizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Konkursy  „Zielona pracownia_projekt” oraz „Zielona pracownia”  przeznaczone były dla szkół i organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego.

Z dumą przyjęliśmy nagrody jako laureaci obydwu konkursów. Spośród 160 projektów wybrano 28, w tym nasze. Za uzyskaną nagrodę pieniężną zostanie wyremontowana pracownia przyrodnicza pod nazwą UROCZYSKO, otrzyma nowe meble i wyposażenie.

Zakupimy też ciekawe pomoce dydaktyczne, np. profesjonalny dron, wysokiej klasy mikroskopy, sprzęt badawczy do pomiarów czystości powietrza i gleby, aparat do mierzenia natężenia hałasu i wiele innych przydatnych przedmiotów. Sala zostanie podłączona do sieci wodno-kanalizacyjnej co ułatwi nam przeprowadzanie eksperymentów badawczych.

Remont rozpocznie się na początku 2017 roku i z niecierpliwością czekamy na jego efekty.