MISTRZ ORTOGRAFII KLAS I-III

MISTRZ  ORTOGRAFII  KLAS  I-III

W dniu 21 maja 2015 roku odbył się już po raz trzynasty
Gminny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii klas I –III organizowany przez panie Łucję Klimaszewską i Mirosławę Schiewe, a pod honorowym patronatem wójta Gminy Koszęcin pana Grzegorza Ziaji.

Jak co roku poprzedzony był szkolnymi  konkursami, które wyłoniły mistrzów poszczególnych szkół i klas. Uczniowie zmagali się z trudną dziedziną wiedzy jaka jest ortografia języka polskiego.

Nas reprezentowali :

·       Antonina Grześków  kl.I

·       Zuzanna Lerche  kl.II

·       Paweł Witek  kl.III

To oni zostali szkolnymi mistrzami ortografii i rywalizowali  z dużym sukcesem z kolegami z innych szkół w gminnym konkursie.

21 maja 2015 uczniowie czterech szkół Gminy Koszęcin pisząc dyktanda walczyli o tytuł Mistrza Ortografii klas I-III.

Komisja wyłoniła zwycięzców :

·       Gminnym Mistrzem kl. I została Nikola Wanot ze Szkoły Podstawowej w Sadowie

·       Wicemistrzem został Dawid Rotman ze Szkoły Podstawowej w Strzebiniu

·       Gminnym  Mistrzem kl. II została Zuzanna Lerche z naszej szkoły

·       Wicemistrzem klas II została Magdalena Kocyba ze Szkoły Podstawowej z Rusinowic

·       Gminnym Mistrzem klas III został Paweł Witek z naszej szkoły

·       Wicemistrzem klas III została Agata Jędrzejowska ze Szkoły w Strzebiniu

Mistrzowie otrzymali pamiątkowe puchary, wicemistrzowie obdarowani zostali książkami, a wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy.
Nagrody i słodki poczęstunek ufundował wójt gminy Koszęcin
pan Grzegorz Ziaja, któremu bardzo dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom !