Światowy Dzień Wody 2023.

Od 1993r. Światowy Dzień Wody corocznie obchodzony jest pod innym hasłem. Hasło na rok 2023 – „PRZYSPIESZENIE ZMIAN”Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian zmierzających do rozwiązania kryzysu związanego z wodą i kanalizacją, a ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania w tym zakresie.Każdy z nas ma wpływ, czasem minimalny, ale jednak istotny, na rozsądne gospodarowanie wodą. My wszyscy – każda rodzina, szkoła i społeczność, pracownicy fabryk i urzędów możemy wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy i zarządzamy wodą w swoim życiu.Podejmując współpracę z Fundacją Uniwersytet Dzieci uczniowie wykonali serię eksperymentów, które zilustrowały poszczególne etapy oczyszczania wody przez oczyszczalnię.Pracując w grupach dzieci sprawdziły, jak w prosty sposób można oddzielić od wody patyki, kamienie, olej, piasek. Eksperymentując z rozpuszczoną w wodzie solą i cukrem przekonały się, że nie wszystkie zanieczyszczenia w wodzie da się dostrzec gołym okiem.

Światowy Dzień Wody 2023