Szachy – turniej

Najświeższa relacja z pola walki wielkich mistrzów szachowych

Dnia 9.12.2014r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy. Są to nieoficjalne mistrzostwa szkoły w szachach. W szranki stanęło siedmiu dzielnych i walecznych szachistów, uzbrojonych w znajomość gambitów i partii największych arcymistrzów szachowych: Dawid Famuła, Paweł Mańka, Mateusz Gryc, Mazur Dawid, Nowak Szymon, Arkadiusz Stanchły i Jan Świerczok. Po zaciętej rywalizacji i wyeliminowaniu wszystkich przeciwników pozostało dwóch śmiałków- Janek i Arek, którzy doszli do  decydującego finału. Zawodnicy przez kolejny tydzień podjęli ciężką i katorżniczą pracę, aby 16.12.2014 r. rozegrać decydujące starcie o tytuł mistrza szkoły. Po długiej batalii mecz został rozstrzygnięty. Nowym mistrzem szkoły w szachach został Jan Świerczok, a wicemistrzem- Arkadiusz Stanchły. Wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne słodkie nagrody. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania i gratulacje.

W dniu 5.03.2015 r. nasi mistrzowie byli na Mistrzostwach Powiatu Lublinieckiego w Szachach w Boronowie. Zajęli trzecie medalowe miejsce, przywożąc do szkoły pamiątkowy dyplom i brązowe medale.