Biblioteczny dekalog

NASZ BIBLIOTECZNY DEKALOG

dla każdego coś miłego, wedle woli, gustu jego

1.      My, książki, chętnie gościmy w progach naszej biblioteki:                         uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów.

2.      Drogi Czytelniku! W trosce o swoje i nasze bezpieczeństwo wypożyczaj nas wyłącznie na swoje nazwisko. Nie przekazuj nikomu innemu! Możesz ściągnąć na siebie kłopoty!

3.      Jesteśmy bardzo towarzyskie. Nie przetrzymuj nas długo. Chcemy odwiedzić również innych…

Możemy Ci towarzyszyć przez okres 2 tygodni.

4.      Chcemy być eleganckie i zadbane dla Ciebie, Czytelniku! Uszanuj naszą urodę, ciesz się nią. Zauważone zniszczenia zgłoś bibliotekarzowi.

5.      Nie bój się zgłosić naszego zagubienia lub zniszczenia. Bibliotekarz też człowiek. Wspólnie ustalicie, jak zrekompensować ewentualną szkodę.

6.      Pewna grupa naszych koleżanek utworzyła przymierze zwane Księgozbiorem Podręcznym. One nie pozwolą zabrać się do domu. W trosce o każdego Czytelnika są zawsze na posterunku w czytelni, gotowe służyć każdemu. Uszanuj to!

7.     W letnie wakacje wszystkie wypoczywamy na półkach w naszej bibliotece. Nie męcz nas!

Zwróć nas do 10 czerwca.

8.      My, książki, jesteśmy bardzo wrażliwe na hałas! Podelektuj się ciszą i spokojem, jaki oferujemy, a odkryjesz smak relaksu.

9.      Progi naszej biblioteki są magiczne. Gdy je      przekroczysz, przekonasz się, jak wiele masz ukrytych talentów. Może nie wiesz, że jesteś dobrym aktorem. Zaczarujemy Cię inscenizacjami, oczarujemy wystawami z naszym udziałem.

Tylko odwiedzaj nas często!

Książki

Tekst pochodzi z czasopisma Biblioteka w szkole nr 11/2005 str. 23