Pokaz historyczny Grupy Artystycznej “Rekonstrukto”.

6 marca do naszej szkoły zawitała Grupa Artystyczna “Rekonstrukto”. Żywa lekcja historii pt. Wrzesień 39- rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita wzbudziła w uczniach zainteresowanie. Podczas pokazu artyści omówili i zaprezentowali: sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, polski mundur wojskowy, rekonstrukcje z udziałem publiczności, bezpieczne repliki broni, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie. Zaprezentowano także musztrę i sprzęt bojowy. Po zakończonym pokazie chętni uczniowie mogli osobiście obejrzeć sprzęt,  przymierzyć mundur żołnierski a także zadawać pytania prowadzącym.