Nowe regulacje obowiązujące w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie od 9 listopada 2020 r.

Szanowni Państwo , Drodzy Uczniowie!

W okresie od 9 do 29 listopada wszystkie klasy będą pracowały zdalnie.  Zasady pracy   klas IV-VIII  nie ulegają zmianie  , natomiast zajęcia klas I-III będą zorganizowane wg poniższych zasad :

ZASADY PRACY ZDALNEJ KLAS I-III

1. Codziennie o godzinie 16.00  odbywa się lekcja online z zakresu edukacji wczesnoszkolnej.
    Zmiana godziny jest możliwa na prośbę rodziców i za zgodą dyrektora szkoły.
  2. Co najmniej 2 razy w tygodniu (poniedziałek i środa) przesyłane są dzieciom filmy  z  poleceniami i instrukcjami nagrane przez nauczyciela ,które są omawiane na lekcjach prowadzonych online w bezpośrednim kontakcie.
  3. Obowiązkowo w godzinach 10.00 – 12.00 nauczyciel pozostaje  do dyspozycji  ucznia i rodzica za pośrednictwem Internetu .W tym czasie nauczyciel  sprawdza  i komentuje  nadsyłane prace , odpowiada na pytania ,wysyła materiały  itp.
  4. Lekcje języka  angielskiego , języka mniejszości narodowej  , religii oraz wychowania fizycznego odbywają się  zgodnie z planem  , w godzinach w nim określonych. Przynajmniej jedna  na dwa tygodnie  lekcja z tych przedmiotów   musi  być przeprowadzona w trybie online .
  5. Zajęcia z logopedą  prowadzone są online w  z przyjętym w szkole planem lekcji i w godzinach w nim określonych. Ewentualne zmiany mogą być wprowadzone na prośbę rodzica po akceptacji dyrektora szkoły.
  6. W okresie objęcia ucznia trybem zdalnym    wsparcie udzielane  przez psychologa szkolnego , zajęcia rewalidacyjne , korekcyjno-kompensacyjne  oraz zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego  obowiązkowo realizowane są co najmniej raz na dwa tygodnie w trybie online  .O pozostałych formach wynikających ze specyfiki zajęć decyduje nauczyciel po uzyskaniu akceptacji dyrektora szkoły.
  7. Zajęcia , o których mowa w punkcie 6 realizowane są zgodnie z przyjętym w szkole planem  i w godzinach w nim określonych. Zmiana terminu jest możliwa na prośbę rodzica , za zgodą dyrektora szkoły.
  8. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz rozwijające kreatywność odbywają się online  zgodnie z planem i w godzinach w nim określonych.
  9. Czas trwania zajęć prowadzonych online  wynosi nie mniej niż 30 min. , a nie więcej niż 60 min.
  10. Nauczyciel współorganizujący  proces kształcenia :

1)ściśle współpracuje z nauczycielem przedmiotu ,wychowawcą zwłaszcza w zakresie dostosowania programu nauczania i narządzi do możliwości psychofizycznych ucznia,

2)pozostaje w stałym kontakcie z psychologiem i pedagogiem szkolnym,

3)wspomaga zdalnie ucznia w wykonywaniu powierzonych zadań , w tym udziela wskazówek i wspiera w pokonywaniu trudności ,

4)kontroluje postępy ucznia,

5)współpracuje z rodzicami dziecka.

11. Ocenianie postępów ucznia odbywa się zgodnie z przyjętymi  w szkole zasadami statutowymi.

12. O postępach ucznia rodzic jest informowany za pomocą dziennika elektronicznego.

13. W pracy zdalnej nauczyciele wykorzystują platformę CLASSROOM   , dziennik elektroniczny , oraz indywidualne poczty elektroniczne.

14. Udział ucznia w zajęciach online  jest potwierdzeniem jego obecności.

15. W lekcji prowadzonej online  może brać udział jedynie uczeń i rodzic/prawny opiekun. Uczniowie używają własnego imienia i nazwiska (nie posługują się pseudonimami).

16. Nagrywać i przechowywać  materiały z zajęć  na ustalonych nośnikach  mogą jedynie nauczyciele .

17. W okresie pracy szkoły w trybie zdalnym  zajęcia  prowadzone online   nauczyciel wpisuje do terminarza w dzienniku elektronicznym najpóźniej dwa dni przed planowaną lekcją  .

18. Potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach  nie prowadzonych online   jest odebranie przez ucznia materiałów i odesłanie wykonanych prac w terminie określonym przez nauczyciela.

19. Rodzic/prawny opiekun usprawiedliwia nieobecność ucznia za pośrednictwem dziennika elektronicznego w terminie określonym w statucie szkoły. Nieobecności i ich usprawiedliwienia są weryfikowane przez nauczycieli  na spotkaniach z rodzicami po okresie nauki zdalnej.

UWAGA !

1.Szkoła ma obowiązek zapewnienia  opieki  uczniom klas I-III , których rodzice zatrudnieni są w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem , przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Proszę jak najszybciej poinformować szkołę  o tym czy Państwa dziecko będzie korzystało z zajęć świetlicowych. Informację należy przesłać na adres sekretariat@koszecin.edu.pl

Musi ona zawierać: imię i nazwisko ucznia , klasę do której dziecko uczęszcza oraz  miejsce pracy rodzica .Należy określić w jakie dni dziecko wymaga opieki świetlicowej i w jakich godzinach.

2.W okresie pracy zdalnej szkoły nie będzie funkcjonowała stołówka .