Akcja #sadziMY

18 września 2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji #sadziMY zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę oraz Nadleśnictwo Koszęcin. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Sadzonki drzew iglastych i liściastych rozdawane były w siedzibach wszystkich 430nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowano łącznie aż milion sadzonek! Uczniowie zabrali sadzonki do domów i posadzili je w swoich ogrodach.