PROGRAM SPORTOWO-EDUKACYJNY DRUŻYNA ENERGII

Nasza szkoła zgłosiła się  do III edycji ogólnopolskiego programu sportowo-edukacyjnego, skierowanego do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Warunkiem udziału w tym programie, było wysłanie filmiku pokazującego sportowy charakter szkoły. Uczniowie klasy 7b, stanęli na wysokości zadania i przygotowali video, dzięki któremu znaleźliśmy się wśród 100 szkół zakwalifikowanych do etapu sportowego, otrzymując tym samym 40 kompletów strojów sportowych.

Drużyna Energii to program, w którym znani sportowcy zachęcają do aktywności fizycznej, pokazując ćwiczenia z elementami różnych dyscyplin sportowych. Ćwiczenia prezentowane są za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych, a zadaniem młodzieży było wykonywanie sportowych wyzwań i dokumentowanie ich przy pomocy smartfonów.