Dzień Postaci Literackiej 2019

W dniu 08 maja 2019 r. z okazji Święta Książki (które obchodzimy 23 kwietnia) w naszej szkole zorganizowany został Dzień Postaci Literackiej. Uczniowie i Nauczyciele zostali poproszeni przez bibliotekarza szkolnego, p. Karolinę Kaczmarek, o przebranie się za ulubioną postać literacką. Na szkolnych korytarzach zagościły więc Księżniczki, Koty w butach, Calineczki, Czerwone Kapturki, Książęta, Rycerze, Jasie i Małgosie, Hades, Harry Potter, Alcybiades, Kopciuszek, a nawet Brunhilda. Spośród wszystkich klas w całości przebrali się uczniowie klasy 1b, 4b, 4d (razem z wychowawczynią) oraz 5a (razem z wychowawczynią) i to właśnie te klasy otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali przebrani uczniowie również zostali nagrodzeni czekoladką, którą można było poczęstować się w bibliotece szkolnej. Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za ufundowanie słodyczy!