Wycieczka do skansenu

30 maja uczniowie z siódmych klas udali się do skansenu przy ulicy Piaskowej w Koszęcinie. Prowadzi go pan Michał Gryc, przez co skansen nazywa się “U Michała’’. Po przyjściu na miejsce weszliśmy do budynku, w którym znajdowały się rzeczy szkolne mające po sto lat, a czasami nawet więcej. Były tam stare ławki, w których siedzieli uczniowie. Bardzo różniły się od tych, które mamy dziś. Kałamarze,liczydła, piórniki, plecaki,maszyny do szycia oraz pisania, łyżwy i torby wykonane z trwałej skóry. W drugiej części budynku mogliśmy zobaczyć stare telewizory oraz radia. Było tam mnóstwo starych instrumentów, np. akordeony, fortepiany. Chwilę uwagi poświęciliśmy porcelanowym lalkom. Miały na sobie kolorowe sukienki, kapelusze i leżały w małych drewnianych wózkach. Po chwili przerwy rozpoczęliśmy zwiedzanie kolejnej części skansenu. Były tam kuchenne gadżety oraz czasopisma. Jedno z nich produkowane jest do dziś pod nazwą ‘’Przyjaciółka’’.Widzieliśmy również żelazka wanny i pralki z tamtych czasów. Pan Michał pokazał również meteoryt, który uderzył w jego stodołę. W międzyczasie przygotowano poczęstunek. Po poczęstunku zrobiliśmy zdjęcia, podziękowaliśmy i wróciliśmy do szkoły.