,,Stop uzależnieniom i przemocy – koncert z pozytywnym przesłaniem”

Dnia 30 listopada 2017 r., dzięki uprzejmości dyrekcji Domu Kultury w Koszęcinie,  przedstawiony został  program profilaktyczny ,,Stop uzależnieniom i przemocy – koncert z pozytywnym przesłaniem” skierowany dla uczniów klas V – VII Szkoły Podstawowej im.  Jana Pawła II w Koszęcinie.

Organizatorem spotkania był Kościół Zielonoświątkowy z Lublińca, który zaprosił naszych uczniów na głęboki  w przekazie słowno – muzyczny program przedstawiony przez fundację SNAP,  prowadzoną przez ludzi, którzy sami mieli kiedyś problemy z uzależnieniem.

Julii, z klasy piątej, podobało się to, że ,,pani Małgosia opowiadała historie z życia wzięte , a pan Łukasz pięknie śpiewał” .

Lenę, także z klasy piątej, zauroczyło to, że ,,pani mówiła naszym językiem, pokazywali nam różne filmy, śpiewali piosenki, a my mogliśmy aktywnie uczestniczyć, rapując z nimi, odpowiadając na pytania i wyrażając swoje opinie. Podobało mi się także to, że nie krytykowali naszych odpowiedzi. Wiele nauczyłam się podczas tego spotkania.”

Wszyscy uczniowie uświadomili sobie jakie są skutki sięgania po używki, a każdy pytany twierdził, że z chęcią poszedłby zobaczyć program jeszcze raz.