Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Pierwszego grudnia ok.80 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Koszęcinie wyjechało na ,,Śląski Festiwal Nauki w Katowicach’’ który zlokalizowany był w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Festiwal tworzyło 6 obszarów wiedzy: nauki humanistyczne, sportowe, przyrodnicze, ścisłe, techniczne i nauka o medycynie oraz wszystko o sztuce. Nowością tegorocznej edycji była strefa ,,Off Science’’ (przegląd garażowych wynalazków) oraz tzw. ,,żywa biblioteka”.

Uczniowie podczas zwiedzania poszczególnych przystanków festiwalu mieli okazję na rozmowę z reprezentantem świata nauki.

Dla uczestników wycieczki jedną z ciekawszych rzeczy była strefa Off Science, gdzie autorzy-wynalazcy, prezentowali  swoje dokonania i innowacyjne rozwiązania techniczne stworzone w zaciszu prywatnych garaży i warsztatów. Do Koszęcina wróciliśmy ok. godz. 16.