VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VI

Dnia 17 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV – VI. Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły z naszej gminy oraz Szkoła Podstawowa w Boronowie. W sumie do konkursu zgłosiło się 21 uczniów.  Konkurs polegał na rozwiązaniu trzech zadań pisemnych: testu gramatyczno – leksykalnego, części sprawdzającej umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz pisania.

W każdej kategorii wiekowej przyznano trzy nagrody w postaci lektur i kubków termicznych ufundowanych przez wydawnictwo Oxford oraz książek gramatycznych, słuchawek oraz pen drive’ów ufundowanych przez Wójta Gminy Koszęcin Zbigniewa Seniów. Ponad to uczestnicy otrzymali gadżety w postaci przyborów szkolnych oraz dyplomy uczestnictwa i poczęstunek, sponsorowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, a salę do przeprowadzenia konkursu udostępnił koszęciński Dom Kultury.

Laureaci to:

W kategorii klas IV:

I miejsce – Julia Paruzel, IVb, SP w Koszęcinie

II miejsce – Szymon Parys, IVa, SP w Koszęcinie

III miejsce – Zuzanna Lerche, IVb, SP w Koszęcinie

W Kategorii klas V:

I miejsce – Marta Płaszczymąka, SP w Boronowie

II miejsce – Wojciech Goniwiecha, SP w Strzebiniu

III miejsce – Artur Gołombek, Va, SP w Koszęcinie

W kategorii klas VI:

I miejsce – Łukasz Jasiński, SP w Sadowie

II miejsce – Martyna Roter, SP w Rusinowicach

III miejsce – Jakub Skowronek, SP w Boronowie

Czworo uczniów naszej szkoły zdobyło nagrody stając dumnie na podium. Są to: Julia Paruzel, Szymon Parys, Zuzanna Lerche i Artur Gołombek. Ponad to Lena Karmańska zajęła czwarte, niestety nienagrodzone już miejsce. Różnice między uczestnikami były jednak minimalne i z radością możemy stwierdzić, że wszyscy reprezentowali wyrównany i wysoki poziom, a rywalizacja była zaciekła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział, oraz wszystkim osobom dzięki którym konkurs ten mógł się odbyć.

Zapraszamy do udziału w roku przyszłym.

Organizatorka konkursu Katarzyna Szymków.