! SZANOWNI RODZICE !

W zwiazku z licznymi doniesiami mediów chcielibyśmy zwrócic Państwa uwagę na grę “Niebieski wieloryb”czy też „Blue Whale Challenge”. Policja twierdzi, że “Niebieski wieloryb” jest dziełem psychopaty i to bardzo przemyślana gra. Zaczyna się od zadań o niższym stopniu trudności, potem nastolatek przechodzi coś w rodzaju prania mózgu i w wyniku chociażby braku snu na końcu godzi się wykonać niemal wszystko. Gra jest bardzo niebezpieczna, dziecko grające ma do wykonaninia 50 zadań, które zagrażają jego bezpieczeństwu. Zadania te dotyczą samokaleczeń, słuchania smutnej muzyki czy oglądania strasznych filmów, co może powodować stany depresyjne. Ostanim zadaniem jest samobójstwo.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w poniższm linku:

Zagrożone są także dzieci młodsze. Jak stać się wróżką ognia” to „zabawa”, która jest wyjątkowo niebezpieczna i przyciąga nawet kilkuletnie dzieci. Polega na tym, by w nocy odkręcić gaz w kuchence, wypowiedzieć magiczne zaklęcie i pójść smacznie spać. W jakim celu? By stać się prawdziwą wróżką! Cała gra specjalnie odwołuje się do klimatu znanej bajki dla dzieci „Winx Club – Szkoła czarownic”.

Prosimy o wzmożoną kontrolę dziecka w Sieci.

Policja ostrzega i radzi sprawdzać czym zajmują się nasze dzieci. Edukujcie swoje dzieci! Nawet jeśli te instrukcje, zabawy i zdjęcia krążą w sieci jako głupi żart – lepiej, wiedzieć o tym i interesować się tym, co robią i na co mogą się natknąć nasze dzieci. Internet nie jest niestety najbezpieczniejszym miejscem na ziemi i można w nim znaleźć mnóstwo „śmieci”.