Konkurs wiedzy o gminie Koszęcin 2016

Konkurs wiedzy o gminie Koszęcin

Dnia 28.04.2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie został przeprowadzony konkurs wiedzy o gminie, w którym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy, a więc z Sadowa, Rusinowic i Strzebinia. Po przeprowadzeniu testu składającego się z 21 niełatwych pytań zostali wyłonieni zwycięzcy:

miejsce I przypadło w udziale uczennicy Martynie Roter z Rusinowic,

miejsce II zajęła uczennica Michalina Kurzac z Rusinowic,

miejsce III wywalczyła Michalina Ligendza z Sadowa,

Podczas konkursu uczniowie mieli okazję zaprezentować także swoje umiejętności posługiwania się gwarą. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

I miejsce Tomasz Kandzia z Zespołu Szkół w Strzebiniu,

II miejsce Katarzyna Goniwiecha ze Szkoły Podstawowej im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty z Sadowa,

III miejsce Zuzanny Jonczyk z Zespołu Szkół w Koszęcinie.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim młodzieży, która przygotowała się do zmagań konkursowych, a także opiekunom za podjęty trud w rozbudzaniu miłości do małej ojczyzny i pracę w komisji. Serdecznie dziękujemy także Panu Wójtowi Gminny Koszęcin Zbigniewowi Seniów za przybycie oraz ufundowanie nagród, którymi mogli się cieszyć wyróżnieni w dzisiejszym konkursie. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Organizatorki

Aleksandra Maroń