Spotkanie z p. Piotrem Stępniakiem

Czy idąc spać możesz spokojnie powiedzieć: Boże nie zmarnowałem tego dnia? Ten człowiek może. I codziennie daje świadectwo swojego życia. Zaczęło się banalnie, od małej kradzieży, a skończyło … tragicznie. Ale to już przeszłość. Dziś jest nowy dzień i nowe możliwości, aby pokazać innym, jakie ponosi się konsekwencje złych decyzji.

Piotr Stępniak był gościem w naszej szkole i przedstawił nam swoje świadectwo wiary. Uczniowie już od pierwszych chwil w skupieniu i uwadze słuchali pana Piotra. Na wielu twarzach było widać niedowierzanie, zaskoczenie a nawet niektórym łza się w oku zakręciła. Po zakończonym wystąpieniu nastała salwa oklasków. Nie wszyscy mieli odwagę podejść i zadać pytanie, jednak w ciągu dnia po zakończonym spotkaniu  wielu uczniów przychodziło do pedagoga z zapytaniami, gdzie może jeszcze pana Piotra posłuchać i kiedy znów do nas przyjedzie. Padło także wiele słów uznania i podziwu dla niego.

Z niecierpliwością wyglądamy następnych warsztatów z „Byłym Gangsterem”.

Karolina Goniwiecha

Pedagog szkolny Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie