Kolorowy Tydzień 2015

Kolorowy Tydzień Otwartej Szkoły

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie.

Kolorowy Tydzień odbył się w naszej szkole po raz piąty i jest już właściwie tradycją. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy rozumieją ideę Kolorowego Tygodnia – to czas zabawy, uśmiechu, radości, który sprzyja integracji i tworzeniu się klimatu szkoły.

W dniach od 16.11 do  20.11.2015r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie przeprowadziła projekt pod hasłem: Kolorowy Tydzień Szkoły Otwartej.

Każdego dnia realizowane działania utożsamialiśmy z ustalonym kolorem stroju.

Rozpoczęliśmy dniem pod hasłem  ,,Nasza mała ojczyzna – historia Koszęcina”

i  zaprezentowaliśmy się w kolorze białym. W poniedziałek zaprosiliśmy wszystkie klasy do Domu Kultury. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zobaczyć prezentację przygotowaną przez Samorząd Szkolny i uczniów z koła zainteresowań ,,Mali artyści”, w ramach projektu „Koszęcin oczami dziecka”. Naszym gościem był p. Jacek Chudziński – dr historii. Odbyło się także spotkanie z panem Janem Myrcikiem, propagatorem lokalnej historii i tradycji,  autorem książek o Koszęcinie. Można było obejrzeć ekspozycję książek naszego gościa.

We wtorek obowiązywał kolor zielony, a gościem honorowym był p. Czesław Tyrol.

Leśnik z Koszęcina opracował pierwszą monografię dotyczącą lasów regionu tarnogórsko-lublinieckiego i zaprezentował uczniom przyrodnicze walory naszej okolicy. Wystąpienie gościa zostało poprzedzone prezentacją multimedialną przygotowaną przez uczniów.

W środęzaprezentowaliśmy się w kolorze brązowym. Miał to być ,,Dzień zabytków wokół nas” i mieliśmy pójść na wycieczki.  Z powodu niepogody zmieniliśmy plany i w tym dniu każda klasa zobaczyła film pt.: ”Leśno rajza czyli podróż po zielonych zakątkach Śląska”.

W czwartek obowiązywał kolor szary. Był to dzień poświęcony  zwierzętom.

W tym dniu zaprezentowali się przedstawiciele schroniska dla zwierząt

w Lublińcu. Można było przynieść symboliczny upominek dla głodnego zwierzaka (mały suchy przysmak dla psa lub kota).

W piątek kolorem żółtym  podsumowaliśmy działania Kolorowego Tygodnia poprzez przeprowadzenie konkursu wiedzy z zakresu tematyki podejmowanej w całym tygodniu.Uczniowie przedstawili prezentacje multimedialne na temat zabytków gminy Koszęcin i Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Odbył się konkurs w dwóch grupach wiekowych – kl. I – III i kl. IV – VI. W grupie młodszej czołowe miejsca zajęli: Daniel Kawałko, Zuzanna Lerche i Paweł Brol, w grupie starszej: Zuzanna Fira, Alicja  Kazik i Zofia Golaś. Podczas apelu przedstawione zostały wyniki konkursu, wręczono  nagrody oraz zaprezentowano foto – relację z całego tygodnia.

Cieszymy się, że tak wspaniale uczniowie bawili się kolorami i każdego dnia było widać jak tworzymy społeczną jedność – było bardzo twórczo. Każdy dzień wniósł nie tylko wiedzę,  ale      i świadomość społeczną. Stwierdzamy, że mamy kreatywną młodzież i dobrze, że jest taki Tydzień  w roku, podczas którego wszyscy możemy się o tym przekonać.

Wszystkim zaangażowanym w realizację podjętych działań serdecznie dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni rodzicom za wsparcie naszych działań i tak licznie przyniesione przez dzieci przysmaki dla podopiecznych schroniska dla zwierząt.

Kłaniamy się raz jeszcze wspaniałym i bezinteresownym gościom – Janowi Myrcikowi, Czesławowi Tyrolowi, Jackowi Chudzińskiemu oraz przedstawicielom OTOZ Animals                z Lublińca.

Oj działo się!  Zobaczcie sami 🙂

Przygotowały: Agata Balwierz i Aleksandra Maroń