Kolorowy Tydzień 2014

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie w dniach od 24.11 do  28.11.2014 r. zorganizowali się pod hasłem: Kolorowy Tydzień Orientacji Zawodowej.

W poniedziałekrozpoczęliśmy dniem pt. ,,Zawody przeszłości” i prezentowaliśmy w kolorze pomarańczowym.

W tym dniu uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zobaczyć prezentację multimedialną nt. zawodów, które były kiedyś wykonywane, a dziś już niewiele osób o nich pamięta.

W konkursie na najlepszą prezentację multimedialną  pt. ,,Zawody przeszłości” zwyciężył Kamil Giemza klasa VIb. Nagrodą za przygotowanie najlepszej prezentacji była kamera sportowa (przenośna) oraz projekcja prezentacji dla społeczności szkolnej.Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Kamil Gembała klasa Vb, Milena Ślosarczyk klasa Via.

We wtorek obowiązywał kolor żółty, a spędziliśmy go pod hasłem ,,Zawody naszych czasów”.

W tym dniu każda klasa przygotowałaplakat na temat zawodów wykonywanych współcześnie. Najciekawsza praca została nagrodzona dniem ochronnym bez pytania dla całej klasy. Wygrała klasa VIa. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na dolnym korytarzu.

W środę prezentowaliśmy się w kolorze zielonym. Był to dzień pod nazwą ,,Zawody przyszłości”.

W tym dniu każda osoba miała możliwość przebrania się, tak aby przedstawić swoim strojem propozycję zawodu jaki będzie wykonywany w przyszłości, zachowując jednocześnie element zielony. Każda osoba przebrana nie była w tym dniu pytana i  uczestniczyła w konkursie na najciekawszą propozycję zawodu przyszłości. Nagrodą w konkursie była kamera sportowa (przenośna) wygrał ją Filip Hońca klasa VIa jako ekologiczny farmer. Drugie miejsce zajęła Agata Brol z klasy Ib, trzecie miejsce Małgosia Pietrek z klasy Vb.

W czwartek obowiązywał kolor niebieski. Hasło dnia brzmiało ,,Jestem uzdolniony”.

W tym dniu wychowawcy klas I – III przeprowadzili z uczniami ćwiczenia z zakresu orientacji zawodowej przygotowane przez organizatorów akcji, a wychowawcy klas IV – VI podczas lekcji wychowawczej przeprowadzili test uzdolnień wśród uczniów, na podstawie przygotowanych przez organizatorów materiałów.

W piątek kolorem czerwonym  podsumowaliśmy działania Kolorowego Tygodnia.

Wszystkie klasy  spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali scenki sytuacyjne przedstawiające wybrany zawód lub zawody. Każda klasa wraz z wychowawcą była zobowiązana do przygotowania przynajmniej jednej scenki. Najciekawsza i najzabawniejsza scenka została nagrodzona słodkimi upominkami dla jej wykonawców, a wygrała w klasach młodszych klasa IIa, a w starszych klasa Vb.