Wspomnienie Festynu 2014

W niedzielę, 4 czerwca, mury Zespołu Szkół w Koszęcinie odżyły w sposób niecodzienny i wyjątkowy, a to za sprawą festynu zorganizowanego przez rodziców i nauczycieli. Mottem tego spotkania były słowa:

„Przez naukę i zabawę naśladujemy Jana Pawła II”.

Tegoroczny festyn był szczególny, bo w czasie jego trwania przedstawiciele

Rad Rodziców, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Gimnazjum nr 1, przekazali na ręce pana dyrektora Adama Małyski i pani wicedyrektor Grażyny Brodackiej sztandary.

W ten sposób został uwieńczony trud wieloletnich starań zebrania odpowiednich funduszy na ich zakup.

Kiedy zakończył się ów wyjątkowy moment, okraszony artystycznymi występami, rodzice wraz ze swymi pociechami mogli oddać się przygotowanym atrakcjom.

Tuż przy wejściu do szkoły czyhała smakowita pułapka w postaci soczystej kiełbasy „opalonej” na grillu, świeżo wypiekanych gofrów, baru sałatkowego i owocowego oraz aromatycznych ciast.. Wielu uległo pokusie i zasiadło z pysznościami do stolików. Osoby na diecie mogły udać się na poszukiwanie strawy duchowej. Takową zapewniły gry i zabawy

z fizyki oraz chemii. Zwolennicy intelektualnego wysiłku mogli spróbować swych sił, rozgrywając partię szachów maxi na boisku szkolnym.  Natomiast dla miłośników historii została przygotowana wystawa modeli samolotów i czołgów.

Jeśli ktoś nie zapałał miłością do historii nowożytnej, to mógł dumnie, niczym rycerz, dosiąść kuca i „pogalopować” dookoła boiska. Szczególną atrakcją był pokaz ujeżdżania

i skoków przez przeszkody. Jednocześnie można było oglądać prezentację przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną, która zgromadziła tłumy widzów. Strażacy sprostali oczekiwaniom zebranych szczególnie wtedy, gdy węże i sikawki poszły w ruch. Nasępnie uczestnicy festynu zostali zaproszeni do hali sportowej na pokaz judo i piłki siatkowej oraz do obejrzenia zmagań siatkarskich rodziców z nauczycielami i rodziców z uczniami.  Po tych sportowych emocjach każdy mógł posłuchać dobrego rockowego uderzenia w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Podsumowując, atrakcji było co niemiara i nie sposób ich wszystkich wymienić. Ale na pewno wszyscy byli zadowoleni, bo każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednak zorganizowanie tak barwnego festynu nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania rodziców oraz Przyjaciół Szkoły. Oto oni:

– Salon Fryzjerski „Lok” Aniela Skubała,

– Justyna Skubała,

– Beatrice – Beata Danielska,

– Firma Handlowo-Usługowa Jerzy Gryc,

– Ochotnicza Straż Pożarna z Koszęcina,

– Komenda Powiatowa Policji z Lublińca,

– Pizzeria Magyarno – Wioletta Peter,

– Zakład Masarski „Kandzia” S.C. Maciej Kandzia, Jacek Kandzia,

– Zakład Masarski Więcek SJ Adolf, Dariusz, Klaudiusz Więcek,

– Firma Gardenmania z Koszęcina,

– GS Piekarnia Koszęcina-Pani Bożena Adamek wraz z załogą,

– Sklep Wielobranżowy „Express-II” Klyta Edward,

– Szkółka Jeździecka „U Natalii”,

– Smoll – Pap-Sadów,

– Zakątek Dobrego Smaku – Lubliniec,

– Ewa Dulska,

– Justyna Szymiec.

Za wsparcie serdecznie dziękują dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Przemysław Ziaja