Eliminacje powiatowe w piłce nożnej chłopców - "Orlik" Lubliniec

Szczegóły

W dniu 09.05.2017 r. na "Orliku" w Lublińcu odbyły się eliminacje powiatowe w piłce nożnej chłopców. Zostały rozegrane mecze pomiędzy drużynami z Lublińca, Koszęcina, Lisowa i Pawonkowa. Naszą szkołę reprezentowali: Rafał Joszko, Krzysztof Mroczek, Dawid Pach, Denis Dobros, Mariusz Konopka, Paweł Kmiecik, Dawid Sobala, Patryk Brol i Adam Cierniak. Zwycięską drużyną okazała się drużyna chłopców z Lublińca i to oni awansowali do rozgrywek rejonowych. Nasza drużyna zdobyła 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Turniej piłki siatkowej w Boronowie

Szczegóły

W dniu 10.03.2017r. dziewczyny z koszęcińskiego gimnazjum wzięły udział w Finale Mistrzostw Powiatu Lublinieckiego w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Boronowie. W zawodach brały również udział drużyny z Boronowa, Lubecka oraz z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu.

Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym", do 2 wygranych setów. Koszęcin pierwszy swój mecz rozegrał z Lublińcem, przegrywając go 0:2, następny mecz odbył się z Boronowem, gdzie dziewczynom z Koszęcina również nie udało się wygrać żadnego seta. Ostatni mecz rozegrany został z Lubeckiem, w którym zespół z Koszęcina przegrał 1:2.
Drużyna z Koszęcina zajęła ostatnie miejsce w turnieju. I miejsce zajęła drużyna z Lubecka, II z Lublińca, a III z Boronowa.
 

Turniej piłki siatkowej dziewcząt w Strzebiniu

Szczegóły

W dniu 23.02.2017r. w Strzebiniu odbył się półfinałowy turniej piłki siatkowej w kategorii dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: Woźniki, Lubliniec, Strzebiń oraz nasza drużyna z Koszęcina. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, ”każdy z każdym”.

Koszęcin pierwszy swój mecz rozegrał z Woźnikami, wygrywając 2:0, w następnym meczu zagrał ze Strzebiniem, w którym dziewczyny do ostatnich punktów walczyły o każdą piłkę. W ostateczności wygrały drugi mecz, ogrywając rywalki w setach do zera. Mecz z Lublińcem Koszęcin przegrał 0:2. Dziewczyny z Koszęcina, zajmując II miejsce, dostały się do finału zawodów powiatowych. W drużynie Koszęcina zagrały: Klaudia Miler, Emilia Molenda, Patrycja Błochowiak, Kinga Sowa, Weronika Machoń, Natalia Mzyk, Oliwia Ulfik, Magdalena Klima, Magdalena Ligenza, Emilia Jastrzębska oraz Dominika Szyguła.

 

Zawody tenisa stołowego o Puchar Rady Rodziców

Szczegóły

Dnia 14.12.2016r. w naszym gimnazjum odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rady Rodziców. Zwycięzcy:

 w kategorii dziewcząt:                                          w kategorii chłopców:

 I miejsce Dominika Szyguła kl.IIc                     I miejsce Kuba Kozuch kl.IIc

 II miejsce Emilia Molenda kl.IIc                      II miejsce Kamil Molenda kl.IIIc

 III miejsce Natalia Mzyk kl.IIIb                     III miejsce Przemek Zasada kl.Ic

 IV miejsce Asia Szczygieł kl.IIIa                    IV miejsce Adam Cierniak kl.IIIa

                              

                               

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!              

Drużynowe biegi sztafetowe

Szczegóły

Dnia 11.10.2016r. odbyły się Powiatowe Zawody Sztafetowe w Lublińcu. W składzie głównym dziewcząt pobiegły: Jasmin Sobala, Emilia Molenda, Dominika Szyguła, Amelia Żydek, Edyta Kandzia i Julia Sowa, jako rezerwowa biegła Maria Kopiczko. Miejsce I zajęło Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, miejsce II - Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie i miejsce III - Gimnazjum w Lubecku. W składzie głównym chłopców pobiegli: Dawid Sobala, Dominik Gola, Marcel Zorzycki, Patryk Brol, Rafał Joszko i Dominik Kasztelan, jako rezerwowy pobiegł Dominik Machoń. Miejsce I zajęło Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, miejsce II - Gimnazjum w Lubecku i miejsce III - Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły wywalczyła awans do zawodów rejonowych, ktore odbyły się 25.10.2016r. w Tarnowskich Górach. Do składu dołączyła Patrycja Gajdzik, a jako rezerwowa pobiegła Emilia Molenda. Zespół uplasował się na IV miejscu, natomiast awans do zawodów wojewódzkich uzyskały dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Lublińcu.


 
 

Konkurs wiedzy olimpijskiej

Szczegóły

W konkursie bierze udział każda klasa, a nagrodą jest wyjazd na kręgielnię do Kochanowic ufundowany przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie.

Konkurs odbędzie się na lekcjach wychowawczych 23 wzreśnia 2016 r.

Pytania konkursowe dotyczyć będą historii letnich igrzysk olimpijskich, największych sukcesów Polaków na igrzyskach letnich, igrzysk olimpijskich w Rio oraz paraolimpiady w Rio.

Wyjazd na kręgielnię odbędzie się w godz. 10.30-12.30 (w tym godzina gry w kręgle). Termin do uzgodnienia z organizatorem konkursu.

Wyniki konkursu:

 

I A        17 pkt.                                             

I B        24 pkt.

I C        20 pkt.

II A       26 pkt.

II B       23 pkt.

II C       27 pkt.

II D       27 pkt.

III A     31 pkt.

III B     26 pkt.

III C     24 pkt.

III D     26 pkt.

Gratulujemy zwycięzcom - klasie IIIa!

 

Piłka wodna na basenie GOSiR w Koszęcinie

Szczegóły

13 września 2016 r. uczniowie klas 2 i 3 naszego gimnazjum rozegrali mecz piłki wodnej zorganizowanej na basenie GOSiR w Koszęcinie. Pogoda dopisała, więc wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy Organiztorom za możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu!

 

 
 
 
 

XV Międzypowiatowe Grand Prix Konopisk

Szczegóły

Dnia 16 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w XV Międzypowiatowych Zawodach Grand Prix w Konopiskach i wywalczyli wysokie miejsca na podium: drużynowo II miejsce oraz indywidualnie:

- Sylwester Pawełczyk - I miejsce na 100 m

- Dawid Sobala - I miejsce na 400 m

- Julia Sowa - I miejsce na 100 m

- Basia Kandzia - II miejsce na 100 m

- Patrycja Gajdzik - II miejsce na 600 m

- Łukasz Tyniec - II miejsce na 800 m

- Dominik Gola - III miejsce na 400 m.

Poza podium na IV miejscu znaleźli się: Emilia Molenda, Michał Żułtaszek, Rafał Joszko i Michalina Krus. Serdecznie gratulujemy sukcesów!

 

 

 

 
 
 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER