FINAŁ WOJEWÓDZKI DZIEWCZĄT W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

7 czerwca 2022 r. w Rudzie Śląskiej, uczennice naszej szkoły wzięły udział, po raz pierwszy w historii istnienia szkoły, w Finale Wojewódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci.

Drużyna dziewcząt w składzie:

Zofia Gembała, Wiktoria Paciepnik, Maja Gryboś, Marta Piechota i Zuzanna Pokaczajło, zajęła IX miejsce na 16 startujących zespołów.

Na szczególną uwagę zasługuje Wiktoria Paciepnik, której wynik biegu na 60 m – 8,70, był trzecim rezultatem w województwie oraz Zosia Gembała, która wynikiem 4,45 cm ustanowiła nowy rekord szkoły w skoku w dal.

Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników zawodów było spotkanie trzykrotnej medalistki olimpijskiej Anity Włodarczyk, która przed rozpoczęciem zawodów kończyła właśnie swój trening na stadionie.

p. Joanna Gryboś