Dzień Otwarty dla Przedszkolaków

        Dnia 6 kwietnia 2022 roku zorganizowaliśmy Dzień Otwarty dla dzieci objętych w roku szkolnym 2022/2023 obowiązkiem szkolnym. W związku z tym zaprosiliśmy przedszkolaki z koszęcińskich przedszkoli do odwiedzenia naszej szkoły. Przygotowano wiele atrakcji dla gości. Utworzono kilka grup, które pod opieką przedstawicielek samorządu szkolnego- przewodniczek, zwiedzały szkołę.
        Przedszkolaki wraz z opiekunkami zostały powitane przez pana dyrektora Adama Małyskę, a potem odwiedziły klasy 1. Zostały przywitane przez klasy pierwsze pięknymi piosenkami i wierszykami. Miały okazję pobawić się atrakcyjnymi zabawkami i pomocami do nauki. Sześciolatki obejrzały najważniejsze miejsca w szkole, między innymi: salę multimedialną, szkolną bibliotekę, halę gimnastyczną, klasy szkolne i stołówkę. Dzieci bardzo chętnie pokonywały tor przeszkód przygotowany dla nich na hali sportowej. Miały okazję zobaczyć pokaz tańca, zasiąść w szkolnych ławkach, rozwiązywać rebusy i poznać swoich przyszłych starszych kolegów i koleżanki oraz zobaczyli, co oni robią w szkole poza nauką. Każdy z miłych gości otrzymał słodki poczęstunek.
Dzieci wracały do swych przedszkoli pełne wrażeń. Mamy nadzieję, że nasza szkoła wydała im się atrakcyjna i przyjazna.

p. Aleksandra Maroń

Close Menu
Skip to content