Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w bibliotece szkolnej

W dniu 15 września 2021 r. p. Karolina Kaczmarek- bibliotekarz szkolny- opracowała wniosek dofinansowania dla biblioteki, który został pozytywnie przyjęty przez Gminę Koszęcin i Wojewodę Śląskiego. Po pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku biblioteka szkolna otrzymała z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dofinansowanie do zakupu książek oraz sprzętu komputerowego kwotę 4424 zł oraz 1176 zł ze środków własnych. Łączna kwota dla biblioteki to 5600 zł.

W dniu 18 listopada 2021 r. zostały zakupione nowości wydawnicze, które znacznie wzbogacą księgozbiór biblioteki. Kwota, która została przeznaczona na zakup nowości wydawniczych to 2800 zł. Zakupiono 137 książek. Wśród zakupionych książek znalazły się również lektury szkolne z nowej listy lektur rekomendowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Niżej zdjęcia nowych zbiorów oraz zaaferowanych nowościami czytelników.

W dniu 23 listopada 2021 r. zakupiono również sprzęt komputerowy potrzebny do pracy bibliotekarzowi. Nowy laptop i czytnik kodów kreskowych znacznie usprawni pracę w bibliotece. Do pełnego wykorzystania czytnika kodów kreskowych potrzebne jest jeszcze oklejenie zbiorów bibliotecznych specjalnymi kodami kreskowymi, ale mam nadzieję, że już niedługo wszystko zostanie uzupełnione i biblioteka szkolna wkroczy w nowy etap. Bardzo się cieszę, że dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa 2.0 użytkownicy naszej biblioteki będą mogli jeszcze sprawniej korzystać ze zbiorów bibliotecznych i rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze. Niżej zdjęcia zakupionego sprzętu.