#WIRUSOOCHRONA akcja informacyjno – edukacyjna w klasach I-III

W październiku nasza szkoła wzięła udział w wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej dla dzieci #wirusoochrona, która przygotowana została w nawiązaniu do obchodzonego 15.10.2021 r. Światowego Dnia Mycia Rąk.
Celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania chorobom przenoszonym drogą kropelkową. 

Przeprowadzone w czasie zajęć działania poruszały zagadnienia tj.:
– prawidłowa higiena rąk, 
– podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna itp.;
– podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne;
– inne zasady higieniczne, np.: dostosowanie ubrania do warunków pogodowych.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w #lekcjiHigieny, do przeprowadzenia której wykorzystano materiały przygotowane przez WSSE w Katowicach. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę, posłuchać piosenki, utrwalały wiedzę o higienie osobistej rozwiązując interaktywne łamigłówki i zagadki, a także tworząc kolorowanki o tematyce zdrowotnej. 
Nie zabrakło również zdrowej praktyki – uczniowie z entuzjazmem ćwiczyli jak prawidłowo myć ręce oraz wykonywali eksperymenty – jak działa mydło? A wszystko po to, by cieszyć się dobrym zdrowiem. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

p. Dorota Kała-Kubisz

p. Aleksandra Maroń

Close Menu
Skip to content