Noc Bibliotek 2021

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek i promuje czytelnictwo. W tym roku biblioteka naszej szkoły przyłączyła się również do tej akcji. Z szeregu spotkań online dla dzieci przygotowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie wybrano jedno, które okazało się strzałem w dziesiątkę.

Uczniowie klas 1 naszej szkoły wzięli udział w 45-minutowym spotkaniu zatytułowanym Raz, dwa, trzy, niech żyją psy! Spotkanie literacko-filmowe, które zostało przygotowane online na platformie Clickmeeting przez p. Annę Hiller (pracownika Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie) w dniu 8 października 2021 r. Przygotowane spotkanie zostało zaprezentowane w salach szkolnych każdej z klas. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały ciekawych informacji o rasach psów, posłuchały piosenek i opowiadań o dzielnych pieskach oraz obejrzały film animowany o najsłynniejszym polskim psie – Reksiu.

Wszystkim bardzo podobało się spotkanie.