Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Dzień Postaci Literackiej w naszej szkole

Dzisiaj – 23 kwietnia 2021 r.- na całym świecie obchodzimy Święto Książki. Pomysł organizacji tego święta narodził się w hiszpańskiej prowincji – Katalonia. 23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek. I w ten sposób narodził się Dzień Książki.

W naszej szkole co roku również obchodzimy to święto. Tegoroczna akcja czytelnicza, którą świętujemy ten wyjątkowy dzień polegała na „Bookshelf tour” (w dosłownym znaczeniu “wycieczka po regale z książkami”) . Poprosiłam uczniów ( i nauczycieli ) o podzielenie się zdjęciami swoich biblioteczek domowych (i ulubionych książek) oraz świętowanie poprzez przebranie się za ulubioną postać literacką i również wysłanie zdjęcia. Wielu uczniów i uczennic (a także nauczycieli) zaangażowało się w tę akcję, za co bardzo dziękuję  i zapraszam do obejrzenia galerii.