Pasowanie na Czytelnika 2021

W dniu 28 stycznia 2021 r. uczniowie klasy 1a i 1b, wraz z wychowawczyniami, panią Dorotą Kała-Kubisz i panią Aleksandrą Maroń, wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika. Tegoroczna uroczystość pasowania została przygotowana przez panią Karolinę Kaczmarek – bibliotekarza szkolnego i odbyła się w klasach szkolnych ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Uczniowie wysłuchali informacji związanych z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej, poznali jej regulamin oraz uczestniczyli w bajkowym quizie ze słodkimi nagrodami. Po pasowaniu uczniowie klas pierwszych samodzielnie podpisali „paszporty czytelnika” i zostali zaproszeni do odwiedzania biblioteki szkolnej oraz otrzymali upominki książkowe w ramach akcji czytelniczej „Mała książka-wielki człowiek”, której promotorem jest Instytut Książki, a realizowana jest ona ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. (więcej o kampanii czytelniczej można przeczytać TUTAJ). Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.