Propozycja na majówkę

PROPOZYCJA NA MAJÓWKĘ

Akcja zorganizowania przez pedagogów Magdę Gałuszka i Olę Graca: 

Będzie dobrze – w Powiecie Lublinieckim 

Całkiem niedawno można było zaobserwować w niektórych oknach naszego powiatu wielobarwne tęcze z napisem „Będzie dobrze”.  To symbol dodający otuchy w obecnej sytuacji, podczas walki z koronawirusem. Przywędrował z Włoch, bardzo szybko rozprzestrzenił się we wszystkich państwach walczących z pandemią. 

Warto wierzyć w to, że będzie dobrze! Warto myśleć pozytywnie! Warto w tych trudnych chwilach wspierać się i podejmować działania solidaryzujące społeczeństwo – mimo izolacji.  

Od ponad miesiąca dzieciaki całej Polski uczą się zdalnie, nie spotykają się ze sobą – bardzo tęsknią – za szkołą, nauczycielami, kolegami i koleżankami.  W niektórych szkołach naszego powiatu zapytano uczniów o to, jak się czują w obecnej sytuacji. Ankieta potwierdziła niepewność, obawy uczniów i tęsknotę do normalności. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, we współpracy z wieloma szkołami powiatu, proponujemy wyjątkowe działanie – Majówka pod hasłem Będzie dobrze w … 

Zadanie polega na tym, aby przygotować rodzinny piknik – taki prawdziwy z kocem, jedzeniem w koszyku i urządzić go na własnym podwórku, balkonie, w zaaranżowanym salonie.  Podczas majówki zaśpiewać rodzinnie, zagrać w gry i namalować wspólny rysunek lub sam napis: BĘDZIE DOBRZE W KOSZĘCINIE. Prosimy aby uwiecznić te niesamowite chwile na zdjęciu lub filmiku (tak aby widoczny był napis).

Zdjęcie lub filmik prosimy przesłać na maila do pedagoga: agata.balwierz@koszecin.edu.pl  i zostanie on zamieszczony na stronie naszej szkoły.  

Zachęcamy do przyłączenia się do wydarzenia na facebooku – pokażmy ilością osób, które wezmą udział w wydarzeniu naszą solidarność w walce z pandemią i naszą silną wiarę, że będzie dobrze. 

Link do wydarzenia

https://facebook.com/events/s/bedzie-dobrze-w/2701955280038090/?ti=cl

Zapraszamy do udziału w akcji!

Pedagodzy Agata Balwierz i Karolina Goniwiecha oraz pomysłodawczynie Magda Gałuszka i Ola Graca

Close Menu
Skip to content