Konkursy czytelnicze 2018/2019

Harmonogram działań (konkursów, akcji czytelniczych) w bibliotece

na rok szkolny 2018/2019

1. Akcja „Przygoda z książką” – czytanie książek na przerwie o 11.30 w każdą środę (czytają uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz chętni nauczyciele);  od  X przez cały rok szkolny. (biblioteka po stronie szkoły podstawowej)

2.  Wyjazd na Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa (chętne osoby z kl. 7 i 8 oraz 3 gimnazjum); 27 X 2018 r. (sobota)

3. Konkurs czytelniczy „Podróże małe i duże z Nelą, małą reporterką” na podstawie cyklu książek podróżniczych; X 2018 r.

4. Dzień Pluszowego Misia – gry i zabawy z książką o misiach (konkurs czytelniczy „Misiowanki” na podstawie „Kubusia Puchatka” i „Paddingtona”; wystawa pluszaków w bibliotece; 20 XI 2018 r. (biblioteka po stronie szkoły podstawowej)

5. Konkurs czytelniczy na podstawie cyklu książek Ricka Riordana Percy Jackson i bogowie olimpijscy – I 2019 r.

6. Pasowanie na czytelnika uczniów klas I; II 2019 r. przed feriami zimowymi

7. Pocałuj Żabkę w łapkę, czyli co wiemy o przygodach zwierzątek z cyklu książek Klinika pod Boliłapką i Zaopiekuj się mną. Test czytelniczy. (Należy przeczytać 5 historyjek: Jeżynka nie chce się bawić, Hopek nie może jeść, Łezka. Przerażona kotka, Czaruś mały uciekinier, Gdzie jest Rudek); III 2019 r.

8. „Moja mała ojczyzna” konkurs  gminny z zakresu wiedzy o gminie Koszęcin; III 2019 r.

9. Happening z okazji Dnia Książki; IV 2019 r.

10. Wierszowanki na Dzień Matki. II edycja – konkurs literacki na najpiękniejszy wiersz  o mamie lub dla mamy; V 2019 r.

11. Wypożyczenia na wakacje (od 13 czerwca 2019 r.)

Terminy i wszelkie szczegóły dotyczące konkursów będą podane na stronie internetowej szkoły www.koszecin.edu.pl . Zachęcam do zaglądania na naszą stronę!