Festyn Ekologiczny

We wrześniu i w październiku uczniowie klas V i VI wzięli udział w akcji ekologicznej na rzecz zachowania czystości powietrza w naszym regionie. Gościliśmy w Ośrodku Edukacyjnym  Parku Krajobrazowego znajdującego się częściowo na terenie naszej gminy – “Lasy nad górną Liswartą”. Młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach “Smog nasz śląski – czyli o zdrowiu zaklętym w oddechu”. Dowiedzieli się o niebezpieczeństwach zdrowotnych związanych z nieekologicznym spalaniem w przydomowych kotłowniach. Zapoznali się również z ustawą dotyczącą niskiej emisji, która weszła w życie 1 września 2017r.

Uczniowie uczestniczyli  w Festynie ekologicznym, gdzie mogli wykazać się wiedzą i zdobyć ciekawe nagrody ufundowane przez Panią Wójt Gminy Herby – Iwonę Burek.

Mieli też możliwość odpocząć przy kręgu ogniskowym zorganizowanym dla nas przez pracowników Ośrodka Edukacyjnego.

Działania te rozpoczynają realizację projektu edukacyjnego dotyczącego badania czystości powietrza w naszej miejscowości. Uczniowie mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt badawczy, który zakupiliśmy z funduszy zdobytych w konkursie zorganizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach – “Zielona Pracownia”

Zostaliśmy przeszkoleni przez profesjonalistów i od listopada przystępujemy do naszych badań.