Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Etap gminny

W dniu 27.04.2017 r. uczniowie szkół podstawowych gminy Koszęcin, wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do turnieju przystąpiły drużyny ze szkoły podstawowej w Sadowie, Koszęcinie i Strzebiniu. Uczniowie zmierzyli się z testem z przepisów ruchu drogowego (musieli odpowiedzieć na 25 pytań) oraz z testem dotyczącym zachowania się na różnych skrzyżowaniach (10 pytań). Spróbowali także swoich sił w konkurencjach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Miejsca w turnieju zdobywane były indywidualnie (I miejsce – Jakub Kopyciok z Sadowa, II miejsce – Julia Szramowska z Sadowa, III miejsce – Jakub Paruzel z Sadowa) i drużynowo (I miejsce – drużyna z Sadowa, II miejsce – drużyna ze Strzebinia, III miejsce – drużyna z Koszęcina). Do następnego etapu zakwalifikowali się uczniowie z Sadowa. Serdecznie gratulujemy! Nagrody ufundował Wójt Gminy Koszęcin.