V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VI

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA KLAS IV-VI

Dnia 5 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV – VI. Do konkursu zaproszone zostały wszystkie szkoły z naszej gminy oraz Szkoła Podstawowa w Boronowie. W sumie do konkursu zgłosiło się 23 uczniów.  Konkurs polegał na rozwiązaniu trzech części pisemnych: testu gramatyczno – leksykalnego, części sprawdzającej umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz pisania.

W każdej kategorii wiekowej przyznano trzy pierwsze nagrody w postaci słowników oraz lektur ufundowanych przez wydawnictwo Oxford University Press oraz pen drive’ów, ufundowanych przez Radę Rodziców i Wójta Gminy Koszęcin. Ponadto uczestnicy otrzymali gadżety w postaci przyborów szkolnych oraz dyplomy uczestnictwa. Upominki i poczęstunek dla uczestników sponsorowała Rada Rodziców naszej szkoły, a salę do przeprowadzenia konkursu udostępnił koszęciński Dom Kultury.

Laureaci to:

W kategorii klas IV:

I miejsce – Marta Płaszczymąka, SP w Boronowie

II miejsce – Agata Jędrzejowska,   SP w Strzebiniu

III miejsce – Mateusz Gryc,            SP w Koszęcinie

W Kategorii klas V:

I miejsce – Jakub Skowronek, SP w Boronowie

II miejsce – Martyna Roter,       SP w Rusinowicach

III miejsce – Łukasz Jasiński,     SP w Sadowie

W kategorii klas VI:

I miejsce –  Katarzyna Małysa, SP w Boronowie

II miejsce – Bartosz Barwicki,    SP w Boronowie

III miejsce – Alicja Kazik,            SP w Koszęcinie

Uczestnicy tegorocznego konkursu prezentowali był bardzo wysoki i bardzo wyrównany poziom, a rywalizacja była zaciekła. Różnice między miejscami nagrodzonymi były minimalne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział, oraz wszystkim osobom dzięki którym konkurs ten mógł się odbyć. Zapraszamy do udziału w roku przyszłym.

Organizatorki konkursu Katarzyna Szymków i Halina Mzyk.