Gminny Mistrz Ortografii Klas Czwartych

Gminny Mistrz Ortografii Klas Czwartych”

Dnia 7 maja 2014r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie odbył się gminny konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Klas Czwartych, który jak co roku , objął swoim patronatem Wójt Gminy Koszęcin – Grzegorz Ziaja.

W szranki do zmagań z ortografią przystąpili zwycięzcy szkolnych konkursów ortograficznych poszczególnych klas czwartych ze szkół podstawowych w Strzebiniu , Sadowie i Koszęcinie. Uczniowie pisali dyktando, które sprawdziła komisja konkursowa składająca się z nauczycieli – opiekunów. Zmagania nie były łatwe. Nie obyło się bez dogrywki. W końcu wyłoniono najlepszych. I tak tytuł gminnego Mistrza Ortografii Klas Czwartych przypadł w udziale Magdalenie Mol ze Szkoły Podstawowej im J. Pawła II w Koszęcinie. Drugie miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej im.74 Górnośląskiego Pułku Piechoty z Sadowa – Anastazja Osadnik , a trzecie miejsce wywalczyła uczennica ze Szkoły Podstawowej im Juliusz Ligonia w Strzebiniu – Kinga Klyta.

Dzięki wsparciu finansowemu ze strony gminy ufundowano ciekawe nagrody, poczęstunek dla uczestników i puchar dla Mistrza Ortografii.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania tegorocznego konkursu. I fundatorom nagród, i uczestnikom, i nauczycielom , którzy przygotowali młodzież do konkursu. Widać że piękno , nieco zawiłej i trudnej pisowni ojczystego języka, nie jest nam obce…

Pocieszona tym faktem zapraszam do udziału w konkursie ortograficznym w przyszłym roku.

Polonistka szkoły podstawowej w Koszęcinie , Izabela Kamińska .