Konkurs literacki na Dzień Matki

Szczegóły

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów (całej szkoły - i podstawówka, i gimnazjum) do wzięcia udziału w konkursie literackim na najpiękniejszy wiersz dla Mamy lub o Mamie. Na napisanie wiersza i dostarczenie go do biblioteki szkolnej macie czas do  czwartku 24 maja 2018 r. W piątek 25.05.2018 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu (jury będzie oceniać wiersze w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7, 2 i 3 gimnazjum) i rozdanie nagród. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, punkty z zachowania oraz dyplomy.

Dzień Postaci Literackiej 2018

Szczegóły

W dniu 26.04.2018 r., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w naszej szkole odbył się Dzień Postaci Literackiej. W ten dzień na szkolnych korytarzach zagościły Królewny, Kopciuszki, Rycerze, Koty w butach, Czarownice i wiele innych postaci. Uczniowie młodszych klas przeszli ulicami Koszęcina w bajkowym korowodzie z transparentami zachęcającymi do czytania książek. Uwieńczeniem dnia był słodki upominek od Rady Rodziców w postaci cukierków. Cukierki otrzymali uczniowie klas 1aSP, 3dSP i 4a ze względu na największe zaangażowanie (wszyscy byli przebrani - łącznie z wychowawcą).

 

Wizyta w przedszkolu "pod Dębem"

Szczegóły

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniu 25.04.2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu (Zuzanna Fira, Emilia Paruzel, Magdalena Mol, Zuzanna Jonczyk i Jarosław Podpora) wraz z opiekunkami - p. Karoliną Goniwiechą i p. Karoliną Kaczmarek- wybrali się do przedszkola “pod Dębem”, żeby poczytać książeczki dzieciom. Wizyta gimnazjalistów bardzo spodobała się przedszkolakom, które z uwagą słuchały czytanych opowiastek.

 

Konkurs dla młodych detektywów rozstrzygnięty

Szczegóły

W dniu 05.04.2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs dla młodych detektywów na podstawie cyklu książek Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Wzięło w nim udział 14 uczestników. I miejsce ex aequo zajęły Lena Karmańska z kl. 5b i Kinga Kwapis z kl. 5b, a II - Aleksander Majchrzyk z kl. 4a, Antonina Grześków z kl. 4a oraz Jessica Nowak z kl. 5 b. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy, punkty z zachowania oraz słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs czytelniczy dla młodych detektywów - nowy termin

Szczegóły

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym dla młodych detektywów (na podstawie cyklu książek Biuro detektywistyczne Lassego i Mai). Konkurs odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2018 r. (czwartek) na długiej przerwie (10.30-10.45) w bibliotece szkolnej po stronie gimnazjum. Czekają nagrody rzeczowe, słodkie upominki, dyplomy i punkty z zachowania.

Znalezione obrazy dla zapytania lasse i maja

Sześciolatki w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W dniu 14 marca 2018 r. odbył się Dzień Otwarty dla Przedszkolaków w naszej szkole. W ramach tego dnia w bibliotece szkolnej zorganizowano warsztaty tworzenia zakładek do książek. Dzieci stworzyły piękne zakładki, a przy okazji świetnie się bawiły.

 

Pasowanie na Czytelnika rok szkolny 2017/2018

Szczegóły

W dniu 21 lutego 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyła się Uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Pani Karolina Kaczmarek (bibliotekarz) razem z uczennicami klasy 3b (gimnazjum) Magdaleną Fabian i Oktawią Sową, przygotowały przedstawienie dla pierwszaków. Była Królowa Książek, zagadki, słodycze i prezenty w postaci książek. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały próśb królowej  dotyczących szacunku do książek oraz poznały zasady panujące w bibliotece szkolnej. Na uroczystość pasowania przybyli również zaproszeni goście: Pan dyrektor Adam Małyska oraz Pani wicedyrektor Beata Klama. Po pasowaniu uczniowie klas pierwszych mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych przez prowadzące zadaniach.

Życie nastolatka bywa trudne - konkurs czytelniczy

Szczegóły

 W dniu 15 lutego 2018 r. w bibliotece szkoły podstawowej odbył się konkurs czytelniczy na podstawie książki “Dziennik Cwaniaczka” Jeff’a Kinney’a. Wzięło w nim udział 16 uczestników. I miejsce zdobył Szymon Parys z kl. 5a, II miejce - Mateusz Gryc z kl. 6b, III miejsce - Antonina Grześków z kl. 4a, a IV miejsce - Julia Ziaja z kl. 4b. Serdecznie gratulujemy!

Uwaga konkurs czytelniczy!

Szczegóły

Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym „Życie nastolatka bywa trudne” – konkurs na podstawie książki „Dziennik cwaniaczka”, który odbędzie się w bibliotece szkoły podstawowej w dniu 15 lutego 2018 r. (czwartek) o godzinie 10.30 (długa przerwa). Czekają nagrody rzeczowe, dyplomy, punkty dodatnie i słodkie niespodzianki! 

Konkurs czytelniczy “Z Hanią Humorek jest wesoło”

Szczegóły

 

W dniu 10 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy o Hani Humorek. Wzięło w nim udział 7 uczestniczek. I miejsce zdobyła Izabela Banach z kl. 3b (SP), II miejsce - Jessica Nowak z kl. 5b, a III miejsce ex aequo - Maja Wieloch z kl. 5b i Magdalena Dzierla-Waśko z kl. 4a. Wszystkie uczestniczki dostały nagrody rzeczowe, dyplomy, słodkie niespodzianki oraz punkty z zachowania. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs o Hani Humorek

Szczegóły

Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału                 w konkursie czytelniczym pt. Z Hanią Humorek jest wesoło. Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej po stronie gimnazjum w dniu 10 stycznia 2018 r. o godzinie 10.30 (długa przerwa). Jeśli przeczytałeś/przeczytałaś choć jedną część przygód Hani, na pewno sobie poradzisz. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, słodkie niespodzianki, punkty dodatnie i dyplomy.

O bibliotece

Szczegóły

Książka jest naszym towarzyszem w samotności.
Łatwo wziąć ją ze sobą i czytać gdziekolwiek.
Z biblioteki można ją wypożyczyć za darmo 
i nie trzeba podłączać jej do prądu.

Książki rozwijają wyobraźnię i wrażliwość młodych czytelników, doskonalą ich umiejętność formułowania wypowiedzi, niwelują problemy z ortografią. Obcowanie z książką, to wspaniała wędrówka w fantastyczny wymiar, która przygotowuje do życia w skomplikowanym i pełnym pułapek rzeczywistym świecie. Lektura tekstów literackich zmusza do myślenia, określenia własnych poglądów i analizy sposobu postępowania. Kontakt z pozytywnymi bohaterami, zdolnymi do prawdziwej miłości, przyjaźni, odpowiedzialności czy altruizmu z pewnością pozostawi ślad w kształtującej się osobowości młodego człowieka.
Zachęcajmy zatem dzieci do kontaktów z literaturą. 

O BILIOTECE...

Nasza biblioteka to przestronne pomieszczenie, wyposażone w 3 stanowiska komputerowe, połączone w sieć lokalną, z szybkim dostępem do Internetu.                        

To miejsce, gdzie można przyjść, znaleźć coś dla siebie i skorzystać z wiedzy zgromadzonej na półkach. W bibliotece jest wolny dostęp do półek.

 Czytelnicy uczą się, jak korzystać z biblioteki, na zajęciach bibliotecznych, które prowadzone są w ramach zastępstw. Nasz księgozbiór liczy ok. 2000 egzemplarzy.           W roku szkolnym 2016/2017 powiększył się o 1050 książek zakupionych w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (biblioteka otrzymała 15 000 zł). Zbiory biblioteczne to przede wszystkim lektury i literatura dla dzieci i młodzieży, dysponujemy również literaturą z dziedziny psychologii, pedagogiki, nauk ścisłych.

Dążymy do udzielania szybkiej i pełnej informacji, tworząc sprawny i wygodny dla ucznia aparat informacyjny.  Biblioteka wspomaga realizację procesu nauczania i wychowania. Udziela pomocy w zdobywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystani informacji z różnych źródeł. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom czytelników,  rozwijając i zaspakajając ich potrzeby czytelnicze i informacyjne. 

Harry Potter i przeklęte dziecko - konkurs czytelniczy

Szczegóły

W dniu 29 listopada 2017 r. na długiej przerwie o godzinie 10.30, w bibliotece szkolnej, odbył się konkurs czytelniczy dla wszystkich “Potteromaniaków”. Wzięło w nim udział 6 uczestników. Zwycięzcą i zdobywcą I miejsca okazała się Zuzanna Fira z kl. 2b (gimnazjum), II miejsce zdobył Aleksander Majchrzyk z kl. 4a, a III miejsce przypadło Klaudii Majchrzyk z 5a. Wszyscy uczestnicy zdobyli nagrody rzeczowe i słodkie niespodzianki. Gratulujemy!

 

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W dniu 24 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.  W tym dniu każdy uczeń przyniósł ze sobą do szkoły swojego ulubionego pluszaka.  Na przerwach w bibliotece szkolnej zorganizowane zostały konkursy, gry i zabawy dotyczące znanych na całym świecie pluszowych niedźwiadków - Kubusia Puchatka i Paddingtona. Na koniec dnia wszyscy zrobiliśmy sobie zdjęcie z naszymi pluszowymi przyjaciółmi. Zabawa była bardzo udana!

 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER