Dzień Pluszowego Misia 2018 w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W dniu 23 listopada 2018 r. w bibliotece szkoły podstawowej uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Były konkursy z nagrodami o najsłynniejszych misiach - Paddingtonie i Kubusiu Puchatku, gry i zabawy o misiach. Każdy uczeń przyniósł także swojego ulubionego pluszaka, z którym na koniec dnia zrobiliśmy sobie zdjęcia. Zabawa była świetna! Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za aktywność!

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia 2018 w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W związku z Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia przypadającym na dzień 25 listopada 2018 r. serdecznie zapraszam wszystkich uczniów na obchody Dnia Pluszowego Misia do biblioteki szkolnej (po stronie szkoły podstawowej) dnia 23 listopada 2018 r. (piątek) na przerwach o 11.30, 12.25 i 13.25. Będą konkursy z nagrodami, słodkie niespodzianki i dużo dobrej zabawy.

P.S. Nie zapomnijcie przynieść ulubionych pluszaków do wspólnego zdjęcia.

Podróże małe i duże z Nelą, małą reporterką - konkurs czytelniczy

Szczegóły

Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników książek podróżniczych Neli, małej reporterki na konkurs czytelniczy, który odbędzie się w piątek 19.10.2018 r. na przerwie o godzinie 10.30 w bibliotece szkolnej po stronie szkoły podstawowej. Przygotowując się do konkursu należy przypomnieć sobie (lub przeczytać) następujące książki z przygodami Neli: Nela i tajemnice oceanów, Nela i tajemnice świata, Nela i skarby Karaibów, Nela na kole podbiegunowym i Śladami Neli: przez dżunglę, morza i oceany. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz słodkie upominki!

********

Znamy wyniki konkursu czytelniczego!

Konkurs ten odbył się w bibliotece szkolnej w dniu 19.10.2018 r. Wzięło w nim udział dwoje uczestników.

I miejsce zdobył Aleksander Majchrzyk z kl. 5a, a II miejsce - Antonina Grześków, również z klasy 5a. Serdecznie gratulujemy!

 
 

Witam w nowym roku szkolnym 2018/2019

Szczegóły

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019, a wraz z nim nowe wyzwania i ciężka praca. Trzeba rozdać wszystkie podręczniki, przygotować karty wypożyczeń, dokupić lektury, przygotować harmonogram konkursów. Bardzo dużo pracy w bibliotece na początek roku. Chciałabym, aby ten rok szkolny był dla wszystkich radosny, pracowity, ale także zaczytany. Zapraszam wszystkich uczniów (i nauczycieli) do aktywnej współpracy z biblioteką. Czytajcie, bo "kto czyta, ten żyje wielokrotnie" (Józef Czechowicz)

Dwa słowa o wydawaniu podręczników dla klas

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń dostaną uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Podręczniki do biblioteki przychodzą partiami, dlatego w miarę możliwości będą wydawane jak najszybciej. Bardzo proszę o obłożenie podręczników i szanowanie ich.

Kolejność wydawania kompletów podręczników będzie następująca:

klasy 1-3 - środa 05 września 2018 r.

klasy 5 i 8 oraz klasa 4a - środa 05 września 2018 r. 

klasy 6 - czwartek 06 września 2018 r.

klasy 3 gimnazjum - piątek 07 września 2018 r.

klasy 7 - poniedziałek 10 września 2018 r.

klasy 4b, 4c, 4d - środa 12 września 2018 r.

Bardzo proszę o przyniesienie reklamówek lub dodatkowych toreb na podręczniki!

 Książki (lektury i inne) wypożyczamy od poniedziałku 10 września 2018 r.! Zapraszam!

Zwrot książek

Szczegóły

Przypominam wszystkim uczniom (i podstawówka, i gimnazjum) o konieczności zwrotu wszystkich książek  do dnia 13 czerwca 2018 r. (środa). 

Podręczniki będziecie zwracać w całych kompletach od 11 czerwca do 13 czerwca. 

Harmonogram zwrotu podręczników:
klasy 1-3 SP - do wychowawców
klasy 4 i 5 - poniedziałek 11.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)
klasy 6 i 7 - wtorek 12.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)
klasy 2-3 gimnazjum - środa 13.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)

Ewentualne zniszczenia, braki itp. będziemy wyjaśniać indywidualnie

Konkurs literacki Wierszowanki na Dzień Matki

Szczegóły

W dniu 25 maja 2018 r. w bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego Wierszowanki na Dzień Matki. W konkursie wzięło udział 16 osób, które napisały piękne wierszyki dla mamy lub o mamie. Prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7, 2-3 gimnazjum.

I miejsce w kategorii klas 1-3 zdobyła Zofia Ulfik z kl. 3d, II miejsce - Maja Goniwiecha z kl. 3d, III miejsce - Magdalena Krawczyk z kl. 2b. Przyznano również dwa wyróżnienia dla Józefa Dudy z kl. 2b oraz Jakuba Sozańskiego z kl. 2b.

I miejsce w kategorii klas 4-6 zdobył Stefan Jeleński z kl. 4b, II miejsce - Paweł Ślosarczyk z kl. 6a, III miejsce - Mateusz Gryc z kl. 6b. Wyróżnienie zdobyła Antonina Grześków z kl. 4a.

I miejsce w kategorii klas 7, 2-3 gimnazjum zdobyła Zuzanna Fira z kl. 2b, a II miejsce - Wiktoria Kandzia z kl. 7a. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody rzeczowe, dyplomy, punkty dodatnie z zachowania oraz słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy!

Upominki za pierwsze miejsca (statuetka złotego pióra) oraz słodycze dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

 

 

Konkurs literacki na Dzień Matki

Szczegóły

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów (całej szkoły - i podstawówka, i gimnazjum) do wzięcia udziału w konkursie literackim na najpiękniejszy wiersz dla Mamy lub o Mamie. Na napisanie wiersza i dostarczenie go do biblioteki szkolnej macie czas do  czwartku 24 maja 2018 r. W piątek 25.05.2018 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu (jury będzie oceniać wiersze w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7, 2 i 3 gimnazjum) i rozdanie nagród. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, punkty z zachowania oraz dyplomy.

Dzień Postaci Literackiej 2018

Szczegóły

W dniu 26.04.2018 r., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w naszej szkole odbył się Dzień Postaci Literackiej. W ten dzień na szkolnych korytarzach zagościły Królewny, Kopciuszki, Rycerze, Koty w butach, Czarownice i wiele innych postaci. Uczniowie młodszych klas przeszli ulicami Koszęcina w bajkowym korowodzie z transparentami zachęcającymi do czytania książek. Uwieńczeniem dnia był słodki upominek od Rady Rodziców w postaci cukierków. Cukierki otrzymali uczniowie klas 1aSP, 3dSP i 4a ze względu na największe zaangażowanie (wszyscy byli przebrani - łącznie z wychowawcą).

 

Wizyta w przedszkolu "pod Dębem"

Szczegóły

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniu 25.04.2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu (Zuzanna Fira, Emilia Paruzel, Magdalena Mol, Zuzanna Jonczyk i Jarosław Podpora) wraz z opiekunkami - p. Karoliną Goniwiechą i p. Karoliną Kaczmarek- wybrali się do przedszkola “pod Dębem”, żeby poczytać książeczki dzieciom. Wizyta gimnazjalistów bardzo spodobała się przedszkolakom, które z uwagą słuchały czytanych opowiastek.

 

Konkurs dla młodych detektywów rozstrzygnięty

Szczegóły

W dniu 05.04.2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs dla młodych detektywów na podstawie cyklu książek Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Wzięło w nim udział 14 uczestników. I miejsce ex aequo zajęły Lena Karmańska z kl. 5b i Kinga Kwapis z kl. 5b, a II - Aleksander Majchrzyk z kl. 4a, Antonina Grześków z kl. 4a oraz Jessica Nowak z kl. 5 b. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy, punkty z zachowania oraz słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs czytelniczy dla młodych detektywów - nowy termin

Szczegóły

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym dla młodych detektywów (na podstawie cyklu książek Biuro detektywistyczne Lassego i Mai). Konkurs odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2018 r. (czwartek) na długiej przerwie (10.30-10.45) w bibliotece szkolnej po stronie gimnazjum. Czekają nagrody rzeczowe, słodkie upominki, dyplomy i punkty z zachowania.

Znalezione obrazy dla zapytania lasse i maja

Sześciolatki w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W dniu 14 marca 2018 r. odbył się Dzień Otwarty dla Przedszkolaków w naszej szkole. W ramach tego dnia w bibliotece szkolnej zorganizowano warsztaty tworzenia zakładek do książek. Dzieci stworzyły piękne zakładki, a przy okazji świetnie się bawiły.

 

Pasowanie na Czytelnika rok szkolny 2017/2018

Szczegóły

W dniu 21 lutego 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyła się Uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Pani Karolina Kaczmarek (bibliotekarz) razem z uczennicami klasy 3b (gimnazjum) Magdaleną Fabian i Oktawią Sową, przygotowały przedstawienie dla pierwszaków. Była Królowa Książek, zagadki, słodycze i prezenty w postaci książek. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały próśb królowej  dotyczących szacunku do książek oraz poznały zasady panujące w bibliotece szkolnej. Na uroczystość pasowania przybyli również zaproszeni goście: Pan dyrektor Adam Małyska oraz Pani wicedyrektor Beata Klama. Po pasowaniu uczniowie klas pierwszych mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych przez prowadzące zadaniach.

Życie nastolatka bywa trudne - konkurs czytelniczy

Szczegóły

 W dniu 15 lutego 2018 r. w bibliotece szkoły podstawowej odbył się konkurs czytelniczy na podstawie książki “Dziennik Cwaniaczka” Jeff’a Kinney’a. Wzięło w nim udział 16 uczestników. I miejsce zdobył Szymon Parys z kl. 5a, II miejce - Mateusz Gryc z kl. 6b, III miejsce - Antonina Grześków z kl. 4a, a IV miejsce - Julia Ziaja z kl. 4b. Serdecznie gratulujemy!

   
Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD)
jest Pan Adam Korzuch, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER