Konkurs czytelniczy o zwierzętach

Szczegóły
Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym Pocałuj Żabkę w łapkę, czyli co wiemy o przygodach zwierzątek z cyklu książek Klinika pod Boliłapką i Zaopiekuj się mną.  Test czytelniczy odbędzie się w dniu 28 marca 2019 r. (czwartek) o godzinie 10.30 w bibliotece szkolnej po stronie szkoły podstawowej. Do testu należy przeczytać 5 historyjek: Jeżynka nie chce się bawić, Hopek nie może jeść, Łezka. Przerażona kotka, Czaruś mały uciekinier,Gdzie jest Rudek.
Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, słodycze  i dyplomy!

Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W dniu 20 marca 2019 r. w ramach Dnia Otwartego dla Przedszkolaków w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia biblioteczne, na których przedszkolaki wykonywały “bajkową kostkę”. Pani Kaczmarek (bibliotekarz szkolny) przeczytała dzieciom bajkę o Czerwonym Kapturku oraz udzieliła instrukcji, w jaki sposób wykonać "bajkową kostkę". Dzieci świetnie się bawiły i wykonały przepiękne prace.

 

Pasowanie na Czytelnika 2019

Szczegóły

W dniu 5 lutego 2019 r. uczniowie klasy 1aSP i 1bSP, wraz z wychowawczyniami panią Mirosławą Schiewe i panią Barbarą Dudą, wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika w bibliotece szkolnej. Uroczystość pasowania została przygotowana przez panią Karolinę Kaczmarek (bibliotekarza szkolnego) oraz uczniów klasy 3c gimnazjum: Julię Pisarską, Agatę Brol, Adonisa Wacławka i Amelię Żydek.

Była Królowa Książek, Jednorożec, Pszczółka, zagadki, słodycze i prezenty w postaci książek ufundowane przez Radę Rodziców (za które serdecznie dziękujemy). Dzieci z wielką uwagą wysłuchały próśb Królowej Książki dotyczących szacunku do książek oraz poznały zasady panujące w bibliotece szkolnej. Na uroczystość pasowania przybył również zaproszony gość: pani wicedyrektor Grażyna Brodacka. Po pasowaniu uczniowie klas pierwszych mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Konkurs czytelniczy na podstawie cyklu książek Ricka Riordana Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Szczegóły

W dniu 29 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej po stronie gimnazjum odbył się konkurs czytelniczy na podstawie cyklu książek Ricka Riordana Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Wzięły w nim udział 4 uczennice.

I miejsce zdobyła Zuzanna Jonczyk z kl. 3b (gimn.), II miejsce wywalczyła Magdalena Mol z kl. 3b (gimn.), III miejsce należało do Antoniny Grześków z kl. 5a (SP). Wiktoria Kandzia z kl. 8a (SP) otrzymała dyplom za udział. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród za I i II miejsce (dziewczęta otrzymały książki).

Konkurs czytelniczy o Percym Jacksonie

Szczegóły

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów (szkoła podstawowa i oddziały gimnazjalne) do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym dotyczącym cyklu książek Ricka Riordana Percy Jackson i bogowie olimpijscy, który odbędzie się w bibliotece szkolnej po stronie gimnazjum w dniu 29 stycznia 2019 r. (wtorek) na przerwie o godzinie 10.30. Konkurs będzie składał się z 15-20 pytań. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy i punkty z zachowania.

Dzień Pluszowego Misia 2018 w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W dniu 23 listopada 2018 r. w bibliotece szkoły podstawowej uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Były konkursy z nagrodami o najsłynniejszych misiach - Paddingtonie i Kubusiu Puchatku, gry i zabawy o misiach. Każdy uczeń przyniósł także swojego ulubionego pluszaka, z którym na koniec dnia zrobiliśmy sobie zdjęcia. Zabawa była świetna! Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za aktywność!

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia 2018 w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W związku z Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia przypadającym na dzień 25 listopada 2018 r. serdecznie zapraszam wszystkich uczniów na obchody Dnia Pluszowego Misia do biblioteki szkolnej (po stronie szkoły podstawowej) dnia 23 listopada 2018 r. (piątek) na przerwach o 11.30, 12.25 i 13.25. Będą konkursy z nagrodami, słodkie niespodzianki i dużo dobrej zabawy.

P.S. Nie zapomnijcie przynieść ulubionych pluszaków do wspólnego zdjęcia.

Podróże małe i duże z Nelą, małą reporterką - konkurs czytelniczy

Szczegóły

Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników książek podróżniczych Neli, małej reporterki na konkurs czytelniczy, który odbędzie się w piątek 19.10.2018 r. na przerwie o godzinie 10.30 w bibliotece szkolnej po stronie szkoły podstawowej. Przygotowując się do konkursu należy przypomnieć sobie (lub przeczytać) następujące książki z przygodami Neli: Nela i tajemnice oceanów, Nela i tajemnice świata, Nela i skarby Karaibów, Nela na kole podbiegunowym i Śladami Neli: przez dżunglę, morza i oceany. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz słodkie upominki!

********

Znamy wyniki konkursu czytelniczego!

Konkurs ten odbył się w bibliotece szkolnej w dniu 19.10.2018 r. Wzięło w nim udział dwoje uczestników.

I miejsce zdobył Aleksander Majchrzyk z kl. 5a, a II miejsce - Antonina Grześków, również z klasy 5a. Serdecznie gratulujemy!

 
 

Witam w nowym roku szkolnym 2018/2019

Szczegóły

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019, a wraz z nim nowe wyzwania i ciężka praca. Trzeba rozdać wszystkie podręczniki, przygotować karty wypożyczeń, dokupić lektury, przygotować harmonogram konkursów. Bardzo dużo pracy w bibliotece na początek roku. Chciałabym, aby ten rok szkolny był dla wszystkich radosny, pracowity, ale także zaczytany. Zapraszam wszystkich uczniów (i nauczycieli) do aktywnej współpracy z biblioteką. Czytajcie, bo "kto czyta, ten żyje wielokrotnie" (Józef Czechowicz)

Dwa słowa o wydawaniu podręczników dla klas

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń dostaną uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Podręczniki do biblioteki przychodzą partiami, dlatego w miarę możliwości będą wydawane jak najszybciej. Bardzo proszę o obłożenie podręczników i szanowanie ich.

Kolejność wydawania kompletów podręczników będzie następująca:

klasy 1-3 - środa 05 września 2018 r.

klasy 5 i 8 oraz klasa 4a - środa 05 września 2018 r. 

klasy 6 - czwartek 06 września 2018 r.

klasy 3 gimnazjum - piątek 07 września 2018 r.

klasy 7 - poniedziałek 10 września 2018 r.

klasy 4b, 4c, 4d - środa 12 września 2018 r.

Bardzo proszę o przyniesienie reklamówek lub dodatkowych toreb na podręczniki!

 Książki (lektury i inne) wypożyczamy od poniedziałku 10 września 2018 r.! Zapraszam!

Zwrot książek

Szczegóły

Przypominam wszystkim uczniom (i podstawówka, i gimnazjum) o konieczności zwrotu wszystkich książek  do dnia 13 czerwca 2018 r. (środa). 

Podręczniki będziecie zwracać w całych kompletach od 11 czerwca do 13 czerwca. 

Harmonogram zwrotu podręczników:
klasy 1-3 SP - do wychowawców
klasy 4 i 5 - poniedziałek 11.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)
klasy 6 i 7 - wtorek 12.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)
klasy 2-3 gimnazjum - środa 13.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)

Ewentualne zniszczenia, braki itp. będziemy wyjaśniać indywidualnie

Konkurs literacki Wierszowanki na Dzień Matki

Szczegóły

W dniu 25 maja 2018 r. w bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego Wierszowanki na Dzień Matki. W konkursie wzięło udział 16 osób, które napisały piękne wierszyki dla mamy lub o mamie. Prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7, 2-3 gimnazjum.

I miejsce w kategorii klas 1-3 zdobyła Zofia Ulfik z kl. 3d, II miejsce - Maja Goniwiecha z kl. 3d, III miejsce - Magdalena Krawczyk z kl. 2b. Przyznano również dwa wyróżnienia dla Józefa Dudy z kl. 2b oraz Jakuba Sozańskiego z kl. 2b.

I miejsce w kategorii klas 4-6 zdobył Stefan Jeleński z kl. 4b, II miejsce - Paweł Ślosarczyk z kl. 6a, III miejsce - Mateusz Gryc z kl. 6b. Wyróżnienie zdobyła Antonina Grześków z kl. 4a.

I miejsce w kategorii klas 7, 2-3 gimnazjum zdobyła Zuzanna Fira z kl. 2b, a II miejsce - Wiktoria Kandzia z kl. 7a. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody rzeczowe, dyplomy, punkty dodatnie z zachowania oraz słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy!

Upominki za pierwsze miejsca (statuetka złotego pióra) oraz słodycze dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

 

 

Konkurs literacki na Dzień Matki

Szczegóły

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów (całej szkoły - i podstawówka, i gimnazjum) do wzięcia udziału w konkursie literackim na najpiękniejszy wiersz dla Mamy lub o Mamie. Na napisanie wiersza i dostarczenie go do biblioteki szkolnej macie czas do  czwartku 24 maja 2018 r. W piątek 25.05.2018 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu (jury będzie oceniać wiersze w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7, 2 i 3 gimnazjum) i rozdanie nagród. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, punkty z zachowania oraz dyplomy.

Dzień Postaci Literackiej 2018

Szczegóły

W dniu 26.04.2018 r., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w naszej szkole odbył się Dzień Postaci Literackiej. W ten dzień na szkolnych korytarzach zagościły Królewny, Kopciuszki, Rycerze, Koty w butach, Czarownice i wiele innych postaci. Uczniowie młodszych klas przeszli ulicami Koszęcina w bajkowym korowodzie z transparentami zachęcającymi do czytania książek. Uwieńczeniem dnia był słodki upominek od Rady Rodziców w postaci cukierków. Cukierki otrzymali uczniowie klas 1aSP, 3dSP i 4a ze względu na największe zaangażowanie (wszyscy byli przebrani - łącznie z wychowawcą).

 

Wizyta w przedszkolu "pod Dębem"

Szczegóły

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniu 25.04.2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu (Zuzanna Fira, Emilia Paruzel, Magdalena Mol, Zuzanna Jonczyk i Jarosław Podpora) wraz z opiekunkami - p. Karoliną Goniwiechą i p. Karoliną Kaczmarek- wybrali się do przedszkola “pod Dębem”, żeby poczytać książeczki dzieciom. Wizyta gimnazjalistów bardzo spodobała się przedszkolakom, które z uwagą słuchały czytanych opowiastek.

 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER